Журналіст ZMINA переміг у міжнародному конкурсі матеріалів про міграцію

A+ A-

Микола Мирний, журналіст Центру прав людини ZMINA, став одним з 18 переможців міжнародного конкурсу журналістських матеріалів про міграцію, внутрішньо переміщених осіб та вразливі групи “Media Migration Labs 2020”. Його публікація “Армія майбутнього”: як Росія мілітаризує українське дитинство в Криму” отримала максимальну кількість балів.

Микола Мирний

Організатори отримали 52 заявки англійською, грузинською, німецькою, українською та російською мовами від українських та грузинських журналістів. Переможців обрала Консультативна рада, до якої входять професійні журналісти, редактори та експерти з міграції, за такими критеріями: актуальність теми, дотримання журналістських стандартів та принципів етичної журналістики, зрозумілість і доступність тексту.

Переможці конкурсу представили свої матеріали під час зум-лабораторій своїм колегам. Протягом своєї презентації Микола Мирний закликав ЗМІ цікавитися мілітаризацією дітей у тимчасово окупованому Криму, адже це є воєнним злочином.

Безпосередньо до проведення конкурсу в межах програми “Media Migration Labs” усі учасники брали участь у вебінарах від міжнародних експертів, після закінчення яких їм було запропоновано створити власні матеріали на основі отриманих знань.

За словами організаторів, програма націлена надавати журналістам, блогерам і медіафахівцям з Грузії і України знання про специфіку підготовки матеріалів про міграцію і притулок, покращити знання щодо правових і демографічних аспектів міграції та навчити правильної репрезентації людей з історією міграції і втечі в медіа. А ще створити команду учасників, які вміють критично мислити й аналізувати, працювати з відкритими даними та писати статті про вразливі групи населення.