Журналістка ZMINA Яна Радченко перемогла у конкурсі Journalism Excellence Awards 2024

A+ A-

Журналістка та редакторка стрічки новин ZMINA Яна Радченко отримала премію в конкурсі Journalism Excellence Awards 2024 у категорії “Молоді журналісти”, який провела Рада Європи.  

За словами організаторів, вони отримали понад 50 заявок, що демонструє винятковий талант і відданість журналістській професії та підкреслює важливість відповідального репортажу, який об’єктивно розглядає питання прав і гідності людини, расизму та антиромського настрою.

Так, Яна Радченко здобула перемогу у категорії “Молоді журналісти” з матеріалом “Соціальна ізоляція, ігнорування потреб та множинна дискримінація: з чим стикаються українські роми, рятуючись від війни”.

“Мій конкурсний матеріал — про наше сьогодення. Надсилаючи його, мені просто хотілося вчергове наголосити: в Україні війна. Справжня. Гинуть люди, і світ має допомогти нам це зупинити. Якщо ви захочете переглянути цей матеріал, то будьте готові до того, що там багато свідчень, які можуть травмувати. Бо це наші реалії, і як журналістка я маю показувати їх без прикрас”, — каже Радченко. 

Журналістка ZMINA та інші переможці будуть запрошені на церемонію нагородження 18 червня 2024 року в Страсбурзі в Раді Європи.

Довідково: Нагороди за журналістську досконалість були започатковані в усіх державах-членах Ради Європи в рамках спільної програми ЄС/РЄ “Рівність і свобода від дискримінації для ромів” (EQUIROM) з метою боротьби зі стереотипами в ЗМІ, підвищення обізнаності про історію та культури ромів та інших етнічних меншин, сприяючи створенню позитивних наративів про ромів журналістами та іншими представниками ЗМІ, що, зрештою, сприяє зміні сприйняття людей.