ZMINA долучилася до Маршу жінок – 2021

A+ A-

8 березня в Києві відбувся щорічний Марш жінок, до якого доєдналася окремою колоною й ZMINA. За оцінкою організаторів, у цьогорічній акції взяли участь понад 4 тисячі людей.

Фото з фейсбук-сторінки Маршу жінок

Цього року гаслом Маршу жінок стало “У пандемії – жіноче обличчя”. Серед офіційних вимог акції, зокрема, ратифікація Стамбульської конвенції, припинення урізання соціальних гарантій для тих, хто втратив роботу, збільшення соціальної допомоги матерям, що виховують дітей, і додаткової підтримки дітей з інвалідністю. 

“Ми досі чекаємо ратифікації Стамбульської конвенції, обіцяної президентом після набрання 25 тисяч голосів під петицією. Проте це “жіноче питання” досі є неактуальним для української влади”, – йдеться в тексті вимог організаторів.

Також учасниці маршу вимагають відкриття державних притулків у різних регіонах України для жінок, що зазнають домашнього насильства, рівень якого під час пандемії зріс. 

Учасники маршу вигукували гасла на кшталт “Права жінок – права людини!”, “Квіти клумбам – права жінкам!”, “Моє тіло – моє діло!”, “Свобода, рівність, жіноча солідарність!”, “Скажи ні патріархату, фемінізм у кожну хату!”.

Фото: Жінки – це 50% успіху України

У ZMINA був свій порядок денний на марші: організація вийшла на акцію, щоб протидіяти тиску на українських жінок та наступу на права людини в Україні. 

Наша команда засуджує цькування, сексизм, переслідування, яких зазнають активістки, правозахисниці, журналістки, політикині, та вимагає для них безпеки й правосуддя. Ми також виступаємо проти домашнього насильства щодо жінок та дітей, дискримінації матерів-працівниць, які мають маленьких дітей, та висловлюємо підтримку жінкам, які вимушені в умовах карантину поступитися своїми професійними амбіціями заради турботи про свою родину та навчання своїх дітей. 

І ми переконані, що кожна жінка має право вибору бути саме там, де вона хоче бути.

Фото: Настя Конфедерат

“Сьогодні ми на марші, щоб продемонструвати: зміни, необхідні українському суспільству, неминучі, вони вже відбуваються і завадити цьому ніхто не зможе”, – коментує медіаменеджерка ZMINA Ірина Іванченко. 

Більше фотографій з події дивіться тут і тут.