Названо найактуальніші проблеми для українок

A+ A-

Зниження рівня домашнього насильства є найактуальнішим питанням для українських жінок, яке потребує розв’язання. Не менш наболілим питанням для українських жінок є “створення умов для суміщення жінками роботи та материнства”.

Фото: УНІАН, Сергій Чузавков

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у звіті Центру прав людини ZMINA за результатами соціологічного онлайн-опитування “Що в Україні думають про сучасний фемінізм та феміністок”, проведеного з 9 по 24 серпня 2021 року і презентованого сьогодні.

Представляючи роботу авторка звіту, гендерна експертка, голова громадського альянсу “Політична дія жінок” Ірина Тишко зазначила, що дані опитування не можуть бути поширені на населення України загалом, адже в ньому взяли участь ті респондент(к)и, які мають доступ до Інтернету і є аудиторією соціальних мереж (це переважно жителі міст і освіченіші жінки та чоловіки). Також вона звернула увагу, що в опитуванні взяли участь ті, хто зацікавилися темою, що могло спричинити додатковий “зсув” результатів.

За методикою онлайн-анкетування були опитані 725 респондентів, серед яких 64,8% – жінки, 35,2% – чоловіки. Вибірка будувалася на основі самовідбору. При чому 61,2% респондентів сказали, що не вважають себе феміністом/феміністкою, 38,8% – вважають себе такими.

Респонденти мали надати відповідь, яке з наведених питань є найактуальнішім для жінок. Варіант “Зменшення рівня домашнього насильства” обрали 81,7% опитаних. На другому місці – “Зменшення рівня сексуальних домагань” – 69,1% респондентів. Третім за популярністю стало питання “Створення умов для поєднання жінками роботи та материнства” – його обрали 65,9%.

Нижче у рейтингу – “Боротьба з дискримінацією жінок під час працевлаштування” (63,3%), “Зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків” (60,3%), “Рівномірний розподіл між подружжям хатньої справи та догляду за дітьми” (59,4%), “Подолання стереотипів та упереджень про жінок в освіті, ЗМІ” (56,1%), “Збільшення представництва жінок у політиці та управлінні” (48,3%), “Покращення становища жінок-військовослужбовиць” (48%).

Було проаналізовано розподіл відповідей на питання: “Розв’язання яких з наведених питань ви вважаєте актуальним для жінок в сучасній Україні?” за типом ідентифікації “фемініст/ка” чи “нефеменіст/ка”, за результатом чого виявилось, що обидві групи винесли на перше місце питання, що стосується зменшення рівня домашнього насильства. Його обрали 93,2% феміністів/ок та 74,3% нефеміністів/ок.

У ході опитування також ставилось, зокрема, питання, чи призводить поширення ідей фемінізму до порушення прав чоловіків? З числа респондентів-нефеміністів/ок 45% не вважають, що поширення ідей фемінізму призводить до порушення прав чоловіків, а 38,5% – вважають, що призводить.

Серед респондентів-феміністів/феміністок лише 4,3% вважають, що поширення ідей фемінізму призводить до порушення прав чоловіків, а 91,8% – не вважають.

Опитування проведено у рамках діяльності Центру прав людини ZMINA за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина.

Джерело: УНІАН