Росія продовжує красти українських дітей

A+ A-

Окупанти з РФ продовжують красти українських дітей. З окупованих міст та сіл дітей везуть на “російські курорти”, де діти зникають.

Фото: PETER LAZAR/AFP

Діти почали зникати на Херсонщині

Місцеві ЗМІ Херсонської області, яка перебуває в окупації, пишуть, що з початку нового навчального року місцеві школи двічі закривали на вимушені канікули, які продовжуються і зараз. Але якщо у вересні школи просто не працювали через небезпеку обстрілу, як це пояснювали окупанти, то зараз мешканці правобережної Херсонщини та обласного центру, зокрема, зіткнулися з новою проблемою. Росіяни почали вивозити дітей шкільного віку нібито на “оздоровлення” до Криму та Краснодарського краю. На жаль, деякі батьки погодилися віддати своїх дітей та відправили їх на так званий відпочинок.

Є інформація, що групи, які виїхали на початку жовтня, досі не повернулися. Батькам кажуть, що перебування дітей на території Росії продовжено на невизначений термін та просять передати теплі речі. Пояснюють це окупанти турботою про українських дітей та необхідністю жителям правого берега евакуюватися до Росії через те, що ЗСУ нібито бомбитимуть населені пункти. Але ж зрозуміло, що йдеться про незаконне захоплення дітей ворогом, використання батьків в інформаційній війні з Україною.

На тимчасово окупованій території частини Херсонської області загарбниками розпочалася, по суті, масова “евакуація”, а по суті депортація українців, а саме дітей, повідомила голова Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова. Вже виїхало кілька сотень дітей, можливо, й тисячі.

“Дітям оголосили довгострокові канікули та попросили батьків дати в руки дітям оригінали свідоцтв про народження, щоб при виїзді з окупованої території міста Херсона та області діти мали на руках ці свідчення. За нашими даними, виїхала не одна сотня дітей, можливо навіть це кілька тисяч із наших херсонських шкіл Далі це все продовжилося тим, що окупаційна “влада” зажадала, щоб люди залишили місто Херсон і перебралися з правого берега Дніпра на лівий, це нібито вони планують вберегти життя наших людей у ​​зв’язку з тим, що нібито ЗСУ знищуватимуть місто Херсон. Це зовсім не відповідає правді”, — сказала вона в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Лугова нагадала, що українські воїни ніколи не стріляють у мирне населення. Так роблять лише солдати РФ. Українські захисники знищують точково на території окупованого Херсона та області об’єкти, де знаходяться російські загарбники та їх техніка.

Лугова уточнила, що на сьогоднішній день українській владі невідомо, де перебувають вивезені окупантами діти. Але є інформація, що люди, які були вивезені з Херсона та частково з області, їх розселили десь у Скадовську, в пансіонатах.

У свою чергу, у своєму телеграм-каналі журналіст Костянтин Риженко ще 9 жовтня писав, що українських дітей везуть у напрямку Криму.

“Що з’ясувалося. Справді, за останній тиждень багато дітей поїхало до Криму. З Олешок є інформація про кілька десятків автобусів, які вивозили дітей у напрямку Криму. Діти їдуть до Артека, Євпаторії, Феодосії. Кажуть, що до 21 жовтня”, – написав журналіст.

Риженко припустив, що загалом Росія може викрасти понад 1200 дітей. З кожної школи від’їжджають від 14 до 100 маленьких херсонців.

Також він зазначив, що люди, які пересуваються водою, кілька разів бачили катери, заповнені дітьми. В одному плавзасобі може бути від 400 до 600 чоловік.

Зрештою, Риженко повідомив, що із джерел у Кремлі він дізнався, що Росія таким чином планує вивезти до Криму близько 5000 дітей.

Маленьких українців крадуть повсюдно

До речі, дітей крадуть із усіх окупованих територій. Раніше Мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що загарбники сотнями вивозять неповнолітніх на свої землі.

“Сьогодні можемо підтвердити той факт, що вони забирають наших дітей. З Енергодару вивезли 300 дітей до Анапи. Сьогодні готуються вивозити дітей з Мелітополя до Криму чи Краснодарського краю”, – зазначив Федоров.

З його слів, росіяни почали вивозити українських дітей, бо до них прив’язані батьки. Очевидно, у планах окупантів зробити так, щоби потім матері та тата поверталися за своїми дітьми до Росії і не могли виїхати з території ворожої держави.

У свою чергу радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що понад 1 300 дітей незаконно вивезено Росією з окупованого міста.

Він зазначив, що крадіжку дітей із Маріуполя курирувала офіційний представник з прав дітей при адміністрації президента Росії Марія Львова-Бєлова.

“За їхніми даними, навіть понад 1 300 дітей вивезено з Маріуполя. І з приводу повернення – ні, повертати не будуть. Абсолютна більшість дітей, близько 80% вже роздано по російських сім’ях. За процедурою спрощеною, зокрема для маріупольських дітей, вони вже пройшли процедуру усиновлення на території Росії. Процес болісний, процес складний. Цим процесом займається офіс нашого омбудсмена, цим процесом займається офіс першої леді. Ми наскільки можемо допомагаємо”, — сказав Андрющенко в ефірі телеканалу FREEDOM.

За його словами, темою вкрадених з Маріуполя дітей зацікавилися західні журналісти на тлі того, що Російська Федерація приховує всю інформацію про вивезених з окупованої території дітей, намагається зробити її недоступною та неможливою для відстеження.

До речі, буквально сьогодні Марія Львова-Бєлова зізналася, що й сама “усиновила” дитину з Маріуполя, яку викрали російські військові. Також вона додала, що сприяла “усиновленню” ще 350 дітей із тимчасово окупованих населених пунктів Донбасу.

На такі заяви омбудсменки відреагували в українському МЗС. Вони відповіли, що це порушує законодавство України, Конвенцію ООН про права дитини від 1989 року та Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни.

Важливо все документувати

Як каже директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Олена Луньова, за умови, якщо буде доведено примус до виїзду з Херсона, то така депортація є військовим злочином, який потребує розслідування та згідно з нормами міжнародного права, і мав би бути предметом розгляду Міжнародного кримінального. суду як процес, що відбувається від початку широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації.

“Безумовно, це все необхідно документувати – факти поділу сімей, факти вивезення окремо дітей, утримання їх окремо у санаторіях та дитячих таборах тієї ж Євпаторії”, — сказала правозахисниця в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Росія, крадучи українських дітей, незаконно депортуючи їх на свої території, позбавляє майбутнього Україну. Питання повернення цих дітей складне. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла виконавчий директор “Східної правозахисної групи”, адвокат, правозахисниця Віра Ястребова.

“Російська Федерація, по суті, займаючись масовим кіднепінгом, вивезла цих дітей до Росії і попередньо підготувала нормативну базу, яка дозволяє певним чином підготувати батьків, які вирішили взяти опіку над вкраденими дітьми і проводять з ними роботу”, — сказала вона.

На думку правозахисниці, має вестись певний реєстр дітей, яких вкрала РФ, зі статусом з боку України про те, що малюків, по суті, викрадено.

“Що це не якісь діти випадкові, які з’явилися на території РФ, їм зробили їхні документи РФ, і тепер намагаються їх розосередити по сім’ях і таким чином фактично позбавити нас майбутнього. Адже ми упускаємо той факт, що згідно з так званими законами РФ, їхнє поняття таємниці усиновлення передбачає для себе, в тому числі і таємницю від дитини, що її усиновили, на яких підставах і можуть їй змінити аж до того, що повністю її дані у свідоцтві про народження, і розшукати таку дитину буде дуже і дуже складно. якщо не буде певних можливостей у нас“, — пояснила Ястребова.

Джереро: Кореспондент