Медіарух вимагає від влади негайно повернути акредитації закордонним журналістам

A+ A-

 

Президенту України Володимиру Зеленському

Головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному

Міністру оборони України Олексію Резнікову

ЗАЯВА 

Ми, українські й іноземні журналісти та медійні організації, вимагаємо вжити негайних заходів, щоб розв’язати конфліктну ситуацію, викликану неефективністю та непрофесіоналізмом комунікаційних структур Міністерства оборони, зокрема Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня. 

Репортажі українських і закордонних журналістів, зроблені у звільненому Херсоні, стали величезним вкладом у нашу перемогу. Весь світ облетіли кадри колег із CNN, SkyNews та інших провідних іноземних та українських медіа. Вони засвідчили радість, із якою херсонці зустрічають українську армію, спростовуючи в такий спосіб брехню російської пропаганди. Їхні матеріали є також надважливими документами української історії, яка твориться зараз. 

Натомість комунікаційні структури Міноборони, які не спромоглися побудувати механізм допуску журналістів, вирішили просто заборонити абсолютно всім журналістам працювати, посилаючись на небезпеку перебування в щойно звільненому місті. 

Нагадаємо, що професійні журналісти, які отримали офіційну акредитацію МО, мають відповідні навички, пройшли численні тренінги, мають міжнародні сертифікати з безпеки й величезний досвід роботи на передовій. 

Ті українські та закордонні журналісти, які потрапили до Херсона, не виконавши всіх вимог Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня, сьогодні позбавлені акредитації та більше не зможуть висвітлювати події на передовій та в прифронтовій зоні, а закордонні кореспонденти, можливо, взагалі не працюватимуть в Україні. 

Провал у розумінні особливостей роботи журналістів на війні й небажання створити рівні й прозорі правила роботи вилився у створення інформаційної напруги й комунікаційну кризу. Намагання заборонити все не просто не працює – воно шкодить нашій країні. А ті, хто шукає простих рішень, породжують складні проблеми. 

Ми вимагаємо:

  • Негайно повернути акредитацію нашим українським і закордонним колегам, які висвітлювали події в Херсоні  та в яких її, згідно з повідомленнями Генштабу, через це забрали.
  • Провести внутрішнє розслідування непрофесійної роботи комунікаційного відділу ОК “Південь” і загалом комунікаційного сектору Міністерства оборони України й ухвалити відповідні кадрові рішення. 
  • Побудувати рівні та прозорі правила роботи й допуску журналістів і відмовитися від вибіркового підходу.
  • Перестати агресивно атакувати медійників і почати з ними співпрацювати. Залучити до роботи комунікаційних органів МО професіоналів, які розуміються на особливостях роботи журналістів і здатні побудувати якісну комунікацію.
  • Прибрати зайву і недієву бюрократію, зокрема непотрібні документи й узгодження, впроваджені Об’єднаним координаційним пресцентром Сил оборони півдня. В журналістів уже є акредитація МО, яка є офіційним дозволом на роботу. Додаткові документи й дозволи, які до того ж застосовуються непрофесійно і вибірково, ускладнюють роботу журналістів і негативно відбиваються на висвітленні найважливіших подій в Україні для української і світової аудиторії. 
  • Припинити необґрунтоване перешкоджання роботі журналістів і ставитися до них з повагою, розуміючи їхні потреби та місію. Світ дізнається про війну і співпереживає Україні, зокрема, й  завдяки роботі наших українських і закордонних колег. 
  • Докласти всіх зусиль, щоб професійні медіа могли оперативно і безперешкодно виконувати свою роботу.

Медіарух

Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг “Меридіан”