Відкрите звернення до Президента, парламенту та уряду України з вимогою недопущення розвалу справ Майдану

A+ A-

Ми, благодійний фонд “Восток-SOS” та Освітній дім прав людини в Чернігові, розділяємо стурбованість адвокатів і родичів жертв розстрілів протестувальників Євромайдану у зв’язку з передачею справ Майдану від Генеральної прокуратури України до Державного бюро розслідувань. 

Ми теж вважаємо, що передача справ такого обсягу від одного відомства до іншого з одночасним виведенням з процесу розслідування слідчих, які вели ці справи протягом п’яти років, може свідчити про намір уповільнити розслідування та в підсумку розвалити ключову справу в новітній історії України. На користь чого свідчать і особисті зв’язки керівника ДБР Романа Труби з ключовими особами адміністрації В. Януковича, зацікавленими в “похованні” справ Майдану.

Ми впевнені, що показове ігнорування суспільного запиту на встановлення справедливості у справах Майдану та покривання злочинців чинною українською владою може різко дестабілізувати ситуацію в країні.

Ми висловлюємо солідарність з адвокаткою Євгенією Закревською, яка оголосила голодування на знак протесту проти спроб розвалити справи Майдану. Ми підтримуємо її вимоги до Верховної Ради України якнайшвидше прийняти правку №318 до законопроєкту №2116 задля створення в структурі ДБР управління, до якого разом з матеріалами справ Майдану перейдуть і співробітники управління спеціальних розслідувань ГПУ, які розслідували ці справи. На нашу думку, лише це допоможе врятувати надважливий для українського суспільства процес.

Не зраджуйте пам’яті тих, хто загинув за демократичну Україну!

Врятуйте справи Майдану!

Ви також можете підтримати звернення, надіславши назву вашої організації / ініціативної групи на мейл: press@vostok-sos.org.

PS. Кожен, кому не байдужа доля справ Майдану, може підтримати вимоги потерпілих, докладно про це – на сторінці Адвокатської дорадчої групи.

 

Звернення також підтримали: