Майже 400 км на велосипедах-тандемах проїдуть незрячі та зрячі велосипедисти заради прав людини

A+ A-

Сьогодні, 15 червня, на Волині стартував VII Всеукраїнський велопробіг “Бачу! Можу! Допоможу!” містами та селами, який триватиме до 19 червня 2021 року.

“Бачу! Можу! Допоможу!” – це унікальна в Україні можливість для незрячих людей подорожувати на велосипедах-тандемах разом зі зрячими людьми, щоб у цій мандрівці побачити Україну, знайти нових друзів, ділитися з ними своїм досвідом та гуртуватися.

Маршрут пролягатиме через Луцьк – Колодяжне – Ковель – Шацьк – Світязь – Залісся – Острів’я – Піщу – Ковель.

Під час велопробігу учасники та учасниці не тільки випробовуватимуть свої сили та вміння домовлятися, вести спільний побут, а й говоритимуть про свої права.

Також під час велопробігу триватиме навчання прав людини, політичної участі та активізму.

“Ми переконані, що кожен з нас здатний творити зміни – від маленьких змін у своєму житті, змін у своїй громаді й до масштабних змін в Україні. Напередодні 25-річчя ухвалення Конституції України та 30-річчя незалежності нашої країни продемонструвати себе як відповідального громадянина та громадянку як ніколи важливо”, – додає тренерка з прав людини, журналістка Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу.

“Беручи участь у велопробігу, для мене важливо заявити не тільки про себе як людину, яку видно, а ще й про свої права”, – ділиться учасниця велопробігу Марина Старусьова.

Марина має інвалідність із зору, але її це не зупиняє ані в боротьбі за свої права, ані у випробуваннях в екстремальних видах спорту: дівчина вже стрибала з парашутом, пірнала на глибину понад 5 метрів, займаючись дайвінгом, любить кататися на квадроциклах.

Вона розповідає про випадок, який стався з нею на виборчій дільниці: “Одного разу, прийшовши на виборчу дільницю і дочекавшись своєї черги, я сказала, що не бачу, і попросила про допомогу в члена комісії. Замість допомоги я почула, що жінка, повернувшись спочатку в один бік, потім – в інший, голосно сказала: “Ви уявляєте, вона зовсім нічого не бачить”. І продовжувала це коментувати в образливому тоні ще хвилин десять. Мені було боляче це слухати.

І з цього моменту я зрозуміла, що потрібно починати із себе відстоювати свої права. Я докладатиму максимум зусиль для того, щоб вибори стали доступними для людей з інвалідністю в нашій країні, і маю надію знайти однодумців, які теж хочуть змін та готові працювати в цьому напрямі – боротися та відстоювати права людей з інвалідністю. Ось чому я тут, на велопробігу”.

Нагадаємо, велопробіг відбувається в пам’ять незрячого лідера Миколи Пеха, який мотивуючи власним прикладом долати перешкоди та досягати успіху, змінив життя багатьох людей – як тих, хто мав інвалідність, так і людей без інвалідності. Незрячий з народження, він отримав освіту у сфері міжнародних відносин в Україні, США, Канаді та Лондоні, створив  можливості для самореалізації як зрячих, так і незрячих молодих людей у всій Україні.

Для всіх учасників та учасниць велопробіг під гаслом “Бачу! Можу! Допоможу!” вже всьоме є нагодою продемонструвати, що разом можливо долати будь-які перешкоди та змінювати світ.

Організатори: організація людей з інвалідністю Fight For Right за підтримки National Democratic Institute.