У Києві відбувся тренінг для журналістів про особливості висвітлення ЛГБТ-тематики

A+ A-

14-15 травня у Києві відбувся тренінг для журналістів та журналісток на тему “Особливості висвітлення у ЗМІ питань сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності”.

Під час тренінгу учасники та учасниці ознайомилися із проблематикою дискримінації, її суттю, формами, проявами та способами боротьби із дискримінацією, зокрема, за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ). Йшлося також про стереотипні уявлення людей про геїв, лесбійок, бісексуальних і транссексуальних людей (ЛГБТ) та реалії, поняття “сексуальна орієнтація” та “ґендерна ідентичність”, основні цифри і факти щодо ЛГБТ-спільноти в Україні, питання журналістської етики під час висвітлення тематики СОҐІ, коректність і збалансованість подання матеріалу, принципи безпеки і приватності, підбір ілюстративу, уникнення ярликів і штампів та інші теми.

Тренерами виступили співкоординаторка проекту “Без кордонів” Центру “Соціальна дія” Ірина Федорович, голова ГО “Інсайт” Олена Шевченко, керівник Гей-Форуму України Святослав Шеремет та голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

В якості учасниць та учасників тренінгу виступили 24 журналістки і журналісти з Вінниці, Житомира, Запоріжжя, Івано-Франківська, Києва, Кіровограда, Луцька, Львова, Нікополя, Одеси, Полтави, Рубіжного, Сум, Харкова. Вони представляли такі видання: газета “2000”, “Сегодня в Северодонецке”, газета “Сумщина”, Одеська обласна державна телерадіокомпанія, УНІАН, Житомирська обласна телерадіокомпанія, газета “Дзеркало тижня”, Полтавська обласна державна телерадіокомпанія “Лтава”, “Вінницька газета”, телеканал “Еспрессо”, Радіо Свобода, газета “Високий Замок”, Вінницька ОДТРК, Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та інші.

Учасниці та учасники отримали ексклюзивні роздаткові матеріали для допомоги при підготовці сюжетів і публікацій про ЛГБТ. 

Організатори заходу – Центр інформації про права людини спільно з Проектом “Без кордонів” Центру “Соціальна дія” під егідою із Коаліції з протидії дискримінації в Україні за підтримки Європейського Союзу та програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.