Захист прав журналістів: громадські організації підписали меморандум з Офісом генпрокурора

A+ A-

14 вересня громадські та медійні організації підписали меморандум з Офісом генпрокурора про співпрацю в боротьбі з безкарністю за напади на журналістів.

Від громадських організацій меморандум підписали Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA (юридична назва – ГО “Центр інформації про права людини”), Кримська правозахисна група, Інститут розвитку регіональної преси, “Платформа прав людини” та “Детектор медіа”.

Меморандум націлений на посилення захисту прав журналістів, підвищення ефективності розслідування злочинів проти журналістів. Крім того, громадські та медійні організації взаємодіятимуть з ОГП у законодавчій сфері, братимуть участь у громадських обговореннях відповідних документів. Сторони також домовилися про моніторинг порушень прав та інтересів журналістів і розроблення механізму якнайшвидшого отримання даних про переслідування та перешкоджання їхній професійній діяльності тощо.

Документ водночас стосується захисту прав журналістів на окупованих територіях. Так, ОГП та організації – підписанти меморандуму стежитимуть за порушеннями журналістських прав і свободи слова в Криму та Донецькій і Луганській областях, а також сприятимуть розслідуванню злочинів проти журналістів на цих територіях. Сторони також домовилися створити постійну робочу групу.

Тетяна Печончик та Ольга Скрипник

Як повідомляв ІМІ, 25 травня 2021 року Інститут масової інформації передав Офісу генерального прокурора список порушень прав журналістів для розслідування і запропонував створити робочу групу для покращення ситуації з розслідуваннями. Офіс ГПУ висловив готовність сприяти розслідуванню злочинів проти журналістів.

Детальніше з текстом меморандуму можна ознайомитися тут