Щоб реінтеграція окупованих територій проводилась ефективно, це має координувати віцепрем’єр – Луньова

A+ A-

Міністерство в справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб планують розділити, а майбутнє Міністерство з питань реінтеграції може очолити профільний віцепрем’єр-міністр.

Про це напередодні повідомила очільниця Мінветеранів Оксана Коляда.

Про необхідність таких структурних змін Громадське радіо говорило з менеджеркою з адвокації Центру прав людини ZMINA Альоною Луньовою.

Альона Луньова: Коли об’єднували Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб із Міністерством з питань ветеранів, то, певно, логіка була в тому, що і ветерани, і мешканці окупованих територій, і самі окуповані території, і внутрішньо переміщені особи з’явилися внаслідок однієї причини – війни з Російською Федерацією. Хоча, коли вже було відомо, як будуть поєднані міністерства, ми зверталися до прем’єр-міністра і казали про те, що якщо ви не створите віцепрем’єра, який координуватиме цей орган влади, то не буде ефективної роботи.

Те рішення, яке було ухвалене наразі про розділення Мінветеранів і появу Міністерства з реінтеграції, є доволі стратегічним, адже питання реінтеграції і деокупації має бути в окремому міністерстві, яке відділене від сервісних функцій. І воно має очолюватися віцепрем’єр-міністром, який зможе скоординувати й інші міністерства, що пов’язані з цією темою. Адже багато є питань і у внутрішньо переміщених осіб, і в тих, хто проживає в “сірій зоні”, і в мешканців окупованих територій, які є суміжними з мандатом інших міністерств. Це питання і соціального захисту, і питання свободи пересування. Це все не суто компетенція одного міністерства, а суміжні сфери.

Повну версію розмови слухайте тут.