Фотовиставку The War Is Not Over Yet показали у Вінниці

A+ A-

19 серпня на Європейській площі у Вінниці відкрилася фотовиставка The War Is Not Over Yet. Проєкт покликаний розповісти про тих, завдяки кому світ знає про війну, яку розвʼязала Росія проти України – йдеться про журналістів та журналісток, які загинули, були поранені, опинились під обстрілами, у полоні або зазнали переслідувань від початку повномасштабного вторгнення.

За даними Інституту масової інформації, станом на 19 серпня 2022 року від рук росіян загинули 37 українських і закордонних журналістів. Серед них:

  • 8 – під час виконання професійних обовʼязків;
  • 12 – захищаючи Україну в лавах Збройних сил;
  • 17 – внаслідок російських обстрілів та катувань.

34-им медійником, який загинув від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну став Володимир Даценко, журналіст ГО “Дорожній контроль Вінниця”, волонтер та захисник України. Він загинув 14 липня у Вінниці внаслідок російського ракетного обстрілу. Після початку повномасштабного вторгнення Росії Даценко допомагав патрулювати місто, займався волонтерством. Боронив Україну як доброволець. У день обстрілу Вінниці росіянами він привіз у приватну клініку свого друга, бійця “Айдару”. Будівля медичного центру вигоріла вщент. До 15 липня Даценко вважався зниклим безвісти. Згодом його загибель підтвердили. На місці знайшли його обгоріле журналістське посвідчення.

Виставка The War Is Not Over Yet – вияв солідарності з українськими медійниками та медійницями, які борються за правду, ризикуючи власним життям. Вони залишають свою професійну діяльність і стають до лав Збройних сил України. Вони ведуть активну боротьбу на інформаційному фронті, фіксуючи хід війни і розповідаючи про неї правду світові. Завдяки українським журналістам, фотографам, операторам та фіксерам міжнародна спільнота дізнається про новини з фронту й бачить докази воєнних злочинів росіян. 

Ознайомитися з фотовиставкою у Вінниці можна до 19 вересня. Раніше виставку The War Is Not Over Yet уже побачили в Києві та Боярці.

Виставка відбувається за підтримки: Українського ПЕН, Інституту Масової Інформації, Центру прав людини ZMINA, Національного музею Революції Гідності, Львівського Медіафоруму, Премії імені Георгія Ґонґадзе, Вінницької міської ради та Музею Вінниці.

Автор фото: Микола Геркалюк