Олена Зеленська назвала організації, які розвивають державу: серед них Центр прав людини ZMINA

A+ A-

30 листопада у Києві перша леді Олена Зеленська відвідала 10-й Форум розвитку громадянського суспільства. Під час виступу вона відзначила високу довіру українців до громадських організацій.

Фото: Офіс Президента України

“А це означає, що українці фактично почали більше вірити в самих себе. У нас формується громадянське суспільство, де кожному – не байдуже. Де кожен може долучитися до змін, а не чекати, доки їх зробить хтось інший. Сьогоднішній форум – найбільший у країні майданчик змін і обміну досвідом для таких небайдужих. Бо зміни, які ми з вами розпочали, – такі, які зробити можна тільки разом, спільними зусиллями держави й суспільства”, – сказала перша леді.

Зеленська розповіла про першу річницю участі України у “Партнерстві Біарриц”, яке сприяє створенню безбар’єрного публічного простору, навчанню дітей принципів рівності жінок і чоловіків, запобіганню домашньому та гендерно-зумовленому насильству тощо.

Вона також назвала ряд організацій, які зробили великий внесок у цей напрямок, зокрема, це Центр прав людини ZMINA, Центр соціального лідерства, EdCamp Ukraine та Ла Cтрада – Україна. За словами першої леді, ZMINA допомагає реформувати законодавство, щоб воно відповідало міжнародним нормам.

Фото: Офіс Президента України

“Тільки разом – суспільство та держава – ми зрушимо з місця перешкоди, які накопичувалися роками й десятиліттями. Що більше можливостей у кожного громадянина – то більше можливостей у всього суспільства і в держави”, – підсумувала Олена Зеленська.