Переслідування і катування цивільних як спланований терор Росії: презентація звітів

A+ A-

У середу, 17 січня, о 12:00, в інформаційному агентстві Ukraine Media Center – Ukrinform у залі 1 (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, перший поверх) відбудеться пресконференція “Переслідування і катування цивільних як спланований терор Росії: аналіз правозахисників”.

Під час заходу Центр прав людини ZMINA оприлюднить два аналітичні звіти про сплановану політику свавільних затримань, катувань та жорстокого поводження, яку Росія продовжує вчиняти проти українців в окупації. 

Аналіз засновано на свідченнях десятків потерпілих з Херсонської, Харківської та Запорізької областей. Окремо йтиметься про злочини, які представники РФ вчиняли проти незаконно утримуваних у Куп’янському райвідділі поліції під час окупації міста. Про стан розслідування у відповідному провадженні розповість представник Нацполіції.

Що вказує на однакову та сплановану практику переслідування на всіх окупованих територіях? Якими методами Росія придушує спротив? Як росіяни розривають соціальні зв’язки українців в окупації та які наслідки це матиме після деокупації?  

Про це розкажуть: 

  • Онисія Синюк, правова аналітикиня ZMINA;
  • Борис Петруньок, аналітик і документатор ZMINA;
  • Олександр Кобилєв, т.в.о. начальника відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління ГУНП в Харківській області (онлайн); 
  • Сергій Болвінов, начальник слідчого управління  ГУНП в Харківській області (онлайн).

Модераторка: Ольга Атаманова модераторка Ukraine Media Center Ukrinform.

Організатори: Ukraine Media Center – Ukrinform, Центр прав людини ZMINA.

Захід транслюватиметься онлайн на фейсбук-сторінці Центру прав людини ZMINA, а також на ютуб-каналі Ukraine Media Center – Ukrinform українською та англійською мовами.