Письменники та журналісти виступлять на захист політв’язнів у межах правозахисної кампанії

A+ A-

Український ПЕН та Центр прав людини ZMINA спільно з відомими українськими письменниками та журналістами розпочинають програму авторів-амбасадорів на підтримку українських в’язнів Кремля #SolidarityWords.

У межах програми 13 письменників та журналістів, авторів Українського ПЕН, стануть публічними амбасадорами 13 політв’язнів-журналістів. До програми долучилися Вікторія Амеліна, Мирослава Барчук, Ольга Герасим’юк, Лариса Денисенко, Ірена Карпа, Андрій Курков, Юрій Макаров, Мирослав Маринович, Віталій Портников, Ірина Славінська, Остап Сливинський, Мар’яна Савка та Ірина Цілик.

Українські автори виступатимуть на підтримку журналістів-політв’язнів Османа Аріфмеметова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Асана Ахтемова, Ремзі Бекірова, Олексія Бессарабова, Владислава Єсипенка, Тимура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Амета Сулейманова, Руслана Сулейманова та Рустема Шейхалієва, а також Нарімана Джеляла, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, в минулому журналіста. Усі вони перебувають у в’язницях або під домашнім арештом з політичних мотивів за сфабрикованими справами в Російській Федерації та в тимчасово окупованому Криму.

Амбасадори закликатимуть звільнити політв’язнів та розповідатимуть про їхні справи у своїх публікаціях, інтерв’ю, а також під час публічних заходів в Україні та за кордоном.

Програма солідарності покликана привернути увагу до справ українських заручників Кремля та сприяти міжнародному тиску на Росію для їхнього звільнення. Також їх підтримують учасники міжнародної програми менторства для політв’язнів Міністерства закордонних справ, кампанії Prisoners Voice Центру громадянських свобод та міжнародної програми “Аталик” (“Хрещений батько”) Кримськотатарського ресурсного центру.

Як відомо, 127 українських громадян нині перебувають у в’язницях чи під домашнім арештом у Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів, з них – 89 кримські татари. Також щонайменше 300 українців є полоненими в ОРДЛО.