Регіональні політики і помічники нардепів пройшли тренінг із недискримінації

A+ A-

У Києві завершився просунутий курс Школи прав людини для політичних активістів “Рівність і недискримінація”. Протягом трьох днів, з 21 до 23 жовтня, учасники та учасниці тренінгу – представники органів місцевого самоврядування з усієї України, місцевих осередків політичних партій, помічники народних депутатів – розбиралися із проблематикою дискримінації, мови ворожнечі і обмеження прав різних груп.

У межах просунутого курсу учасники змогли заглибитися в проблематику різних груп – біженців, мігрантів, шукачів притулку і внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, ромів, ЛГБТ-спільноти, жінок, засуджених осіб, ВІЛ-позитивних людей та наркозалежних.

Наше дослідження показало, що така цінність, як толерантність, для багатьох українців не є важливою: на думку населення, вона на останньому місці в списку цінностей, важливих для дотримання прав людини. Крім того, велика кількість наших співгромадян готові обмежувати права тих чи інших груп. Найбільш вороже ставлення – до наркозалежних, ексзасуджених, ромів та ЛГБТ, каже голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик. ­– Через проведення подібних тренінгів ми хочемо показати тим, хто приймає рішення, чому рівність важлива і як можна будувати роботу і на рівні держави, і в громадах з урахуванням принципу недискримінації та інклюзії. І що це насправді вигідно для всіх”.

Тренерами базового курсу Міжнародної школи прав людини для політиків виступили Ірина Федорович, директорка Центру “Соціальна дія”; Максим Буткевич, співкоординатор проєкту “Без кордонів”; Юлія Сачук, координаторка громадської організації людей з інвалідністю Fight For Right; Юліан Кондур, проєктний координатор ромського фонду “Чіріклі”; Святослав Шеремет, експерт з питань масової комунікації, національний експерт з питань здоров’я та прав і свобод людини для ЛГБТ, співкоординатор Національного ЧСЧ-консорціуму #MSM_PRO; Ірина Славінська, журналістка, громадська діячка та феміністка, координаторка кампанії “Повага”; Олександр Гатіятуллін, голова ГО “Україна без тортур”; Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”, та Тетяна Лебедь, голова правління БО “Надія та довіра”.


Організатори школи: Центр прав людини ZMINA в партнерстві з Українською Гельсінською спілкою з прав людини і Освітнім домом прав людини в Чернігові. Захід відбувся за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в межах Transition Promotion Program.