Справа Нарімана Джеляла і братів Ахтемових: правозахисники нададуть оцінку вироку окупаційного суду

A+ A-

У середу, 21 вересня, о 13:30 в інформаційному агентстві Укрінформ (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться пресконференція на тему: “Помста за Кримську платформу: правозахисники та письменники вимагають звільнити Нарімана Джеляла і братів Ахтемових”.

Фото: Радіо Свобода

21 вересня в окупованому Криму очікується оголошення вироку стосовно першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, а також Асана та Азіза Ахтемових. Окупаційна влада звинувачує їх у диверсії, контрабанді, зберіганні вибухових речовин та причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному. Що характерно, це нібито було зроблене безпосередньо в день проведення міжнародного саміту “Кримська платформа” в Києві.

Під час пресконференції йтиметься про останні новини в справі Нарімана Джеляла і братів Ахтемових, правозахисники нададуть оцінку вироку окупаційного суду і розкажуть про факти, що свідчать про фабрикування справи, а українські письменники, які взяли на себе роль амбасадорів, виступлять зі словами підтримки й солідарності з ув’язненими представниками кримськотатарського народу.

Спікери:

  • Левіза Джелялова, дружина ув’язненого першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла (онлайн з Криму);
  • Микола Полозов, адвокат Нарімана Джеляла (онлайн);
  • Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA;
  • Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу;
  • Андрій Курков, президент Українського ПЕН, письменник, амбасадор кампанії за звільнення Нарімана Джеляла (онлайн);
  • Остап Сливинський, поет, перекладач та літературознавець, амбасадор кампанії за звільнення Асана Ахтемова (онлайн).

Модераторка: Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.

Захід проходитиме офлайн з онлайн-трансляцією на ютуб-каналі Укрінформу, а також на фейсбук-сторінках ZMINA і PEN

Подія відбувається в рамках програми авторів-амбасадорів на підтримку українських в’язнів Кремля #SolidarityWords, яку організовують Український ПЕН та Центр прав людини ZMINA. У межах кампанії відомі письменники та журналісти в Україні та за кордоном виступили на захист 15 журналістів – українських громадян, які перебувають у в’язницях чи під домашнім арештом у Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів. Серед ув’язнених – 11 кримськотатарських громадянських журналістів. Також журналістом у минулому є  перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.