Світ має пам’ятати про війну в Україні: голлівудські актори та українці зіграли символічну виставу

A+ A-

16 липня американський театр Theater of War Productions провів драматичне читання трагедії Есхіла, щоб спровокувати дискусію про війну в Україні та непрості виклики, з якими стикаються зараз українці. У читанні взяли участь голлівудські актори та українські громадяни, зокрема керівниця проєктів Центру прав людини ZMINA Людмила Янкіна.

Вистава пройшла онлайн у ZOOM, глядачами стали люди з різних країн.

Акторами стали голлівудські зірки Віллем Дефо (“Людина-павук”), Оскар Айзек (“Дюна”), Девід Стретейрн (“Алея кошмарів”), а також лікар-психіатр Дмитро Залесський, правозахисниця Людмила Янкіна, менеджерка з комунікацій пекарні Good Bread Олена Мартиненко, кандидатка економічних наук, біженка з Маріуполя Тетяна Толпежнікова та доцент і декан Маріупольського державного університету Роман Толпежников.

Організатори обрали 2500-річний текст “Прохачі”, щоб посилити та гуманізувати голоси й перспективи українських громадян, біженців, військових, іммігрантів, політиків, активістів і митців. Ця давньогрецька п’єса про біженців, які шукають притулку в місті Аргос через примусовий шлюб і насильство. П’єса не лише зображує боротьбу цих біженців за безпечний перетин кордону, а й внутрішню боротьбу всередині країни.

“Зараз ми спостерігаємо певну втому світу від війни в Україні і розуміємо, що інші країни дивляться на це, як на картинку у телевізорі. Тому мені важливо було взяти участь у виставі, щоб поділитися досвідом живої людини не з телевізора та зруйнувати міф, що українці — жителі нерозвиненої країни”, — ділиться Людмила Янкіна і додає, що її мета також була показати сучасність українців, які мають власні цікаві культуру, історію та цінності. 

Дивіться виставу англійською тут.