У Брюсселі відкриється фотовиставка “Історії з окупованого Криму”

A+ A-

Центр прав людини ZMINA спільно з Представництвом України при Європейському Союзі та офісом депутатки Європейського парламенту Анни Фотиги (група Європейських консерваторів та реформістів) відкриє фотовиставку “Історії з окупованого Криму” в Українському хабі в Брюсселі (площа Люксембург). Відвідувачі зможуть побачити фотографії про життя в тимчасово окупованому Криму з 18 по 25 травня. 

Фотовиставку “Історії з окупованого Криму” відкриють 18 травня на честь вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та до Дня боротьби за права кримськотатарського народу. Усіх охочих запрошують завітати до Українського хабу (площа Люксембург, перед Європарламентом), щоб побачити унікальну хроніку життя на незаконно анексованому Росією півострові та документальні свідчення репресій проти українських громадян, зокрема представників кримськотатарського народу. 

Українські репортери Аліна Смутко, Тарас Ібрагімов та Альона Савчук фіксували життя сімей політв’язнів в окупованому Криму в 2014-2019 роках і за це їм заборонили в’їзд на територію Кримського півострова та РФ на термін від 10 до 35 років. 

Офіційне відкриття фотовиставки відбудеться в Українському хабі 23 травня о 17:30. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати захід, під час якого можна буде побачити фотографії та почути дискусію про життя в Криму. 

Дискусію відкриють Представник України при Європейському Союзі Всеволод Ченцов та депутатка Європарламенту Анна Фотига. Під час панельної дискусії експерти обговорять утиски кримських татар російською владою з початку окупації Криму в 2014 році та історії політв’язнів у Криму. 

Модераторка: Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA 

Гульнара Абдулаєва, кримська татарка, історикиня і журналістка  

Ірина Сєдова, експертка Кримської правозахисної групи 

Азіз Умеров, кримський татарин, брат ув’язненої за політичними мотивами Леніє Умерової