У Києві проведуть акцію пам’яті Георгія Ґонґадзе

A+ A-

16 вересня об 11:00 в Іллінському сквері в Києві відбудеться Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів, приурочена до 22-х роковин вбивства українського журналіста. Акцію організовує Премія імені Георгія Ґонґадзе у партнерстві з Центром прав людини ZMINA та Інститутом масової інформації.

Цього дня учасники акції, журналісти й правозахисники

  • згадають про внесок Георгія Ґонґадзе у боротьбу проти агресивної зовнішньої політики Росії, яку та вела проти сусідніх країн протягом багатьох століть;
  • згадають про українських та закордонних журналістів, вбитих російськими військами від початку вторгнення на територію України;
  • розкажуть про злочини та утиски проти громадянських журналістів, які окупаційна російська влада вчиняє в окупованому Криму та на інших тимчасово непідконтрольних Україні територіях. 

Учасники акції:

Лариса Денисенко – правозахисниця, адвокатка, журналістка, радіоведуча; 

Тетяна Терен – виконавча директорка Українського ПЕН;

Оксана Романюк – виконавча директорка Інституту масової інформації;

Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини ZMINA; 

Мар’ян Кушнір – кореспондент “Радіо Свобода”.

Модераторка акції:

Ольга Сніцарчук – журналістка, телеведуча, ведуча подкасту “Тут-і-тепер: Історія журналістів на війні”.

Трансляцію акції можна буде переглянути на Facebook-сторінках Премії імені Георгія Ґонґадзе, Українського ПЕН, Центру прав людини ZMINA, Інституту масової інформації, видань “Детектор медіа” та “Українська правда”, Львівського медіафоруму.

Організатор: Премія імені Георгія Ґонґадзе

gongadzeprize.com.ua   

gongadzeprize@gmail.com 

Організаційні партнери: Український ПЕН, Центр прав людини ZMINA, Інститут масової інфомрації, Львівський Медіафорум

Інформаційний партнер: Детектор медіа

Премія імені Георгія Ґонґадзе — відзнака та екосистема ініціатив для незалежних журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників kmbs та виданням “Українська правда”. Премія вручається раз на рік, 21 травня, в день народження Ґонґадзе.

Лауреатами Премії були Євген Малолєтка та Мстислав Чернов у тандемі (2022), Мирослава Барчук (2021), Павло Казарін (2020), Вахтанґ Кіпіані (2019).