У Києві свідки початку окупації Криму розкажуть про 10 років спротиву на півострові

A+ A-

9 березня о 12:00 у Києві відбудеться публічна дискусія на тему “10 років: Кримський спротив за завісою мовчання” за участі свідків початку окупації Криму 2014 року. 

Мітинг на підтримку територіальної цілісності України і проти проведення “референдуму” у Криму, Бахчисарай, 14 березня 2014 року

Місце проведення: Будинок профспілок України, вул. Хрещатик, буд. 16, Київ.

10 років тому РФ окупувала Крим, що стало початком війни. З перших днів російського вторгнення кримчани виходили на публічні акції проти війни та окупації. 2 березня 2014 року відбулася перша акція біля пам’ятника Тарасу Шевченку в умовах окупації.

9 березня 2014 року до памʼятників Тарасові Шевченку у день його народження кримчани несли квіти та плакати з гаслами проти окупації. Цього ж дня у Сімферополі були викрадені співкоординатори руху Євромайдан Крим, організатори акцій спротиву в Криму Андрій Щекун та Анатолій Ковальський.

За 10 років окупації Росія ув’язнила більше 200 громадян України за боротьбу проти окупації. За даними моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, відомо про 104 випадки насильницьких зникнень та 55 випадків катування проукраїнських активістів у Криму. Росія також фактично знищила незалежну журналістику у Криму, переслідуючи професійних та громадянських журналістів.

Під час заходу у Києві кримські журналісти, які висвітлювали події 2014 року, ризикуючи життям та свободою, та учасники руху опору окупації дискутуватимуть про те, як відбувався кримський спротив російській агресії 10 років тому. Як це — залишатися професійним журналістом в умовах російської окупації? Як змінювався кримський спротив впродовж десятиріччя? Та що важливо робити для підтримки спротиву у Криму?  

Учасниці та учасники дискусії: 

  • Микола Семена, кримський журналіст, колишній політв’язень Кремля
  • Ірина Сєдова, кримська журналістка, дослідниця Кримської правозахисної групи
  • Олена Солонина, телеведуча програм, кореспондент Телерадіокомпанії “Бриз” Міністерства оборони України (2005-2016 рр).
  • Валентина Самар, журналістка, головна редакторка Центру журналістських розслідувань
  • Божко Ярослав, речник українського руху спротиву “Жовта стрічка”

Модераторка дискусії: Анна Андрієвська, журналістка, співавторка документальних книг про російську окупацію Криму

Після дискусії пройде показ документального відеофільму “Перша проукраїнська акція у Сімферополі після заходу військ РФ: ризик, “зрадники Криму”, викрадення”, підготовленого проектом української служби Радіо Свобода “Крим. Реалії”. Автори: Анжеліка Брушневська, Микита Ісайко.

Організатори заходу: Кримська правозахисна група, Центр громадянської просвіти “Альменда”, Центр прав людини ZMINA, Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”, Крайова Рада Українців Криму.

Інформаційні партнери: ІА “Голос Криму”, Крим. Реалії.

Трансляція заходу відбуватиметься на фейсбук-сторінці Крим. Реалії, а також на сторінках організаторів заходу.

Для участі просимо зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/REV6hpvGTsKu8Qse7