У Львові відбудуться Дні Криму: що передбачає програма

A+ A-

У Львові 22–24 лютого відбудуться Дні Криму, які передбачатимуть мистецькі заходи, важливі дискусії, покази фільмів та обговорення. Заходи присвячено Дню спротиву окупації Криму та Севастополя, який щороку відзначають 26 лютого.

Детально про заходи розповіли організатори 21 лютого під час пресконференції в Києві.

“Завтра ми з колегами вирушимо до Львова, де відбудуться Дні Криму. Крим невеликою мірою присутній на порядку денному майже на всій території країни: якщо на загальнонаціональному рівні, тобто в Києві, тема Криму звучить інтенсивніше, то в українських регіонах зробити цю тему важливою є викликом. Тому протягом року ми плануємо провести кілька таких заходів у різних регіонах”, розповіла координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак.

У програмі Днів Криму:

  • урочисте підняття національного кримськотатарського прапора біля Львівської обласної

    державної адміністрації;

  • мистецькі заходи в Центрі Шептицького за участю відомого львівського художника Влодка Кауфмана;
  • показ фільму “Додому” та обговорення за участю режисера Нарімана Алієва;
  • фотовиставка Муміне Салієвої “Народжені після арешту”;
  • дискусійна панель “Наблизити Крим: спільні кроки до реінтеграції півострова та його мешканців”;
  • читання листів політв’язнів і текстів з антології “Кримський інжир” тощо.

Крім того, у Києві, на виставкових конструкціях Українського інституту національної пам’яті поруч з Головпоштамтом на вул. Хрещатик відбудеться відкриття виставки про Віртуальний музей російської агресії. А 26 лютого пройде тригодинний захід – “Телемарафон до Дня спротиву окупації” на майданчику та в партнерстві з телеканалом “Дом” із ретрансляцією на інші канали, а в соціальних мережах ППУ / Офіс Кримської платформи вже запущено інформаційну кампанію #ОбличчяСпротиву.

“Цього року під час марафону ми хочемо поговорити про факт окупації Криму: чому це сталося та хто за це відповість“, – додала Томак.

Вхід на всі заходи буде вільним.

“Важливо нагадувати про те, що окупація – це злочин, який не має стати нормою. Також є важливим доносити цю інформацію в різних формах: коли ми не просто говоримо про права людини, про політику і геополітику, а поєднуємо це з мистецтвом та перформансом, щоб апелювати до сердець громадян”, – вважає голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Вона також анонсувала всеукраїнську акцію на підтримку політичних в’язнів Кремля – регіональний тур містами України з представленням у мистецькій формі різних виставок за участю родичів політв’язнів, кримських татар, експолітв’язнів тощо. 

Організатори Днів Криму у Львові: Представництво президента України в Автономній Республіці Крим / Офіс Кримської платформи, Львівська ОДА, Львівська міська рада, “Видавництво Старого Лева”, Кримський дім у Львові, Український католицький університет, Український інститут, Центр Довженка, Центр прав людини ZMINA, КримSOS.