Кримських правозахисників рятує від переслідувань лише публічність – журналістка

A+ A-

У День прав людини поговорили про ситуацію в окупованому Криму та дізнались про становище правозахисників.

Ведучий Богдан Хворостяний

Гості Ірина Виртосу, Ескендер Барієв

Про те, як працюють кримські правозахисники, які виїхали з окупованих територій та які історії увійшли у книгу “Кримський альбом: історії правозахисників” поговорили з Іриною Виртосу, журналісткою Центру прав людини ZMINA та Ескендером Барієвим, керівником Кримськотатарського ресурсного центру.

Ірина Виртосу: Книга була видана на початку цього року, було кілька презентацій. В ній історії 22 українських кримських правозахисників і правозахисниць, яких ми добре знаємо і можемо прослідкувати їх долю з 2014 року. Наприклад, є кримськотатарські правозахисники, які лишились там і їх рятує лише їх публічність. Деякі герої говорять про високий рівень небезпеки та були змушені відмовитися від публікації у книзі. Збір матеріалів тривав близько 3 місяців, а потім ми, Центр прав людини ZMINA, ініціювали публікацію цієї книжки.

Ескендер Барієв: На сегодня по нашим данным 98 человек являются фактическими узниками, из них 11 человек под условным сроком или домашним арестом, а 87 – люди, которые находятся в СИЗО на территории окупированного Крыма либо Российской Федерации.

Повний випуск слухати тут.