У Києві стартувала акція “В’язні Кремля”: людям розкажуть, як допомогти утримуваним в Росії українцям

A+ A-

У Києві стартувала акція “В’язні Кремля”, під час якої людям розкажуть, як допомогти утримуваним в Росії українцям. Про деталі акції в ефірі Радіо Промінь розповіла голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Ця акція має на меті наблизити ситуацію наших політв’язнів, те становище, у якому вони перебувають, до киян. У нас стоїть інформаційний намет, де написані прізвища всіх 87 політв’язнів, а також працює інформаційний намет, де всі охочі можуть отримати газету з історіями політв’язнів”, — зазначила Тетяна Печончик.

На акції працюють волонтери ініціативи “Save Oleg Sentsov”, які збирають листи та листівки для політв’язнів.

“Тут можна написати листа комусь або підписати листівку. І дуже важливо, що ця ініціатива після того, як був звільнений Олег Сенцов, продовжує боротися за звільнення решти політв’язнів Кремля”, — розповіла вона.

Тетяна Печончик наголосила, що кожен може надати як моральну, так і фінансову допомогу.

“Ми розказуємо, як кожна небайдужа людина може долучитися і допомогти. Можна написати листа чи листівку, і це дуже велика моральна підтримка. Можна стати активістом ініціативи “Save Oleg Sentsov”. Ці активісти роблять багато інформаційних заходів в соцмережах, в містах, і працюють з євродепутатами та іншими міжнародними організаціями. Крім того, кожна людина, яка хоче фінансово допомогти, може перевести кошти на організацію, родичів політв’язнів, які працюють, аби звільнити своїх рідних. І ми надаємо реквізити та всю інформацію про те, як можна допомогти”, — сказала активістка.

Акція “В’язні Кремля” пройшла вже у деяких містах України, зокрема, у Одесі, Херсоні, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Маріуполі, Вінниці, Чернігові, Львові і Чернівцях.

За даними правозахисників, після звільнення 11-ти політв’язнів та 24-х військовополонених моряків за гратами у політично мотивованих справах у Росії залишаються ще 87 українців.

Програма: ДеньПРО

Ведучі: В’ячеслав Ільїн, Ірина Саннікова

Слухати випуск