Громадські організації вимагають справедливого покарання для керівника “тітушок”

A+ A-

Представники медійних та правозахисних організацій опублікували заяву, в якій вимагають справедливого покарання для Юрія Крисіна, керівника “тітушок” та попередньо підозрюваного як співучасника у вбивстві журналіста В’ячеслава Веремія: 

“У липні 2014 року прокуратура звинуватила Юрія Крисіна у вбивстві журналіста газети “Вести” В’ячеслава Веремія. Суд по цій справі тривав три роки і завершився тим, що суддя Шевченківського райсуду м. Києва Олег Лінник звільнив підозрюваного із зали суду, засудивши його до 4 років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки.

На нашу думку, такий вирок для особи, яка, за інформацією прокуратури, організовувала “тітушок” на Майдані та била битою вже пораненого вогнепальною зброєю журналіста, наніс величезний удар по довірі до судової системи.

Читаючи вирок, суддя зазначив, що Юрій Крисін не був раніше судимим – але восени 2015 він був затриманий під час рейду на рекетирів, у 2016 році отримав умовний термін за незаконне зберігання бойової гранати. У травні 2016 року, за версією прокуратури, Крисін взяв участь у нападі на АЗС. Справа, що стосується нападу на заправку, зараз слухається у Солом’янському райсуді м. Києва. Таким чином, вирок судді Лінника викликає підозри щодо його незаангажованості та незалежності.

Ми закликаємо Вищу раду правосуддя вжити всіх необхідних заходів з метою перевірки незаангажованості та професійності судді О. Лінника. Окремо звертаємося до Ради суддів України з вимогою негайно дати свою оцінку ситуації, що склалася навколо вироку Ю. Крисіну, і вжити всіх кроків, щоб гарантувати незалежність правосуддя і відновити довіру до судової гілки влади.

Ми наполягаємо на повному та об’єктивному дослідженні судом та правоохоронними органами справи Ю. Крисіна, з метою реалізації правосуддя та боротьби з безкарністю, та будемо з уважністю стежити за апеляцією, поданою Генеральною прокуратурою України, щоб оскаржити умовний термін Ю. Крисіну”. 

Оксана Романюк, Інститут Масової Інформації

Наталія Лигачова, “Детектор Медіа”

Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини

Костянтин Квурт, “Інтерньюз Україна”

Роман Кульчинський, Texty

Оксана Котомкіна, журнал “Конфлікти і Закони”

Заява відкрита до підписання, прохання надсилати підписи на info@imi.org.ua.