Депутати Європейського парламенту надіслали листи підтримки в’язням Кремля

A+ A-

Група депутатів Європейського парламенту надіслала листи солідарності чотирьом політичним в’язням – українським громадянам, які утримуються в місцях позбавлення волі Російської Федерації та окупованого нею Криму: Ремзі Бекірову, Осману Аріфмеметову, Євгенію Каракашеву та Сергію Філатову.

Ми, депутати Європейського парламенту, уважно стежимо за порушеннями прав людини, які відбуваються в Криму. Надзвичайно боляче спостерігати за тим, як безкарність представників правоохоронних органів за скоєні ними викрадення, арешти, напади на активістів породила атмосферу повного страху”,  йдеться в тексті листа.

Європарламентарі додають, що їх вразили історії Османа Аріфмеметова та Ремзі Бекірова, громадянських журналістів, які “безстрашно висвітлювали переслідування кримських мусульман, зокрема обшуки, арешти, суди, поки й самі не стали жертвами цих переслідувань”.  

Крім того, адресанти листа додають, що були шоковані випадком євпаторійського анархіста Євгенія Каракашева, якого “показово засудили за один ролик, переглянутий лише один раз”. А також вони занепокоєні історією мешканця Джанкоя, члена релігійної громади “Свідків Єгови” Сергія Філатова, якому “доведеться провести шість років у колонії загального режиму за організацію релігійних зустрічей”.

Євродепутати планують поширювати інформацію про ці переслідування: “Нашою метою є те, щоб якомога більше європейців з Праги, Брюсселя, Страсбурга, Женеви та багатьох інших міст Європи усвідомили, що за проблемою окупації Криму і порушень прав людини стоять реальні людські долі, і щоб сотні різних людей – від простих офісних працівників до міністрів – змогли висловити кримським політв’язням свою солідарність і занепокоєння їхньою долею”.

Лист ініціювали депутати Європейського парламенту Маркета Грегорова (Marketa Gregorova) та Ондржей Коваржик (Ondrej Kovarik), Чехія; Андрюс Кубілюс (Andrius Kubilius), Литва; Рейнхард Бютикофер (Reinhard Butikofer) та Віола фон Крамон-Таубадель (Viola von Cramon-Taubadel), Німеччина. Їх підтримали 22 інші європарламентарі.

Нагадаємо, активістів “Кримської солідарності” й громадянських журналістів Ремзі Бекірова та Османа Аріфмеметова російські силовики затримали в Криму 27 березня 2019 року разом із двома десятками інших кримськотатарських активістів, звинувативши в тероризмі й участі в релігійній організації “Хізб ут-Тахрір”; обоє зараз перебувають у СІЗО м. Сімферополя. Активіста лівого руху, анархіста Євгенія Каракашева затримали 1 лютого 2018 року в Євпаторії за підозрою в екстремістських висловлюваннях у соцмережах. Пізніше російський суд присудив йому шість років колонії, після чого активіста етапували до Кабардино-Балкарії. Іншого кримчанина, Сергія Філатова, 5 березня 2020 року засудили до шести років колонії загального режиму за звинуваченнями в організації релігійної громади “Свідків Єгови”. Восени його етапували в колонію міста Каменськ-Шахтинський Ростовської області Росії.

Українські правозахисні організації, а також російський “Меморіал” визнали всіх чотирьох кримчан політичними в’язнями. 

Всього ж, за даними українських правозахисників, щонайменше 102 українці перебувають в ув’язненні на території РФ та окупованого Криму через політично мотивоване переслідування.

Також Центр громадянських свобод та Euromaidan Press ініціювали традиційний зимовий марафон з написання листів для українців, які незаконно перебувають у російському ув’язненні. З повною інструкцією щодо написання листів та адресами в’язниць можна ознайомитися за цим посиланням.