#FreeViasna: українські правозахисники провели акцію на підтримку білоруських колег

A+ A-

17 вересня у Києві відбулася акція солідарності українців із незаконно ув’язненими в Білорусі правозахисниками центру “Вясна”. Акція пройшла в рамках міжнародної кампанії #FreeViasna. Учасники вимагали звільнити затриманих білоруських правозахисників та привертали увагу до важкого становища сотень в’язнів режиму Лукашенка. 

Фото: Наталія Адамович / ZMINA

Саме у цей день рік тому білоруські силовики затримали першу представницю “Вясни” Марфу Рабкову. Після цього й до сьогодні в Мінську та регіонах затримували десятки правозахисників, проводили у них обшуки, допитували.

Разом із Рабковою за ґратами досі перебувають представники “Вясни” Алесь Беляцкий, Валентин Стефанович, Леонід Судаленко, Тетяна Ласиця, Андрій Чепюк і Володимир Лабкович. Суд над ними досі триває.

Організатори акції розповіли історію кожного з них, а також нагадали про те, що умови їхнього утримання, як і всіх політв’язнів режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, – нестерпні. Їх обмежують у листуванні та побаченнях з близькими, не допускають адвокатів, не надають якісної медичної допомоги, чинять на них психологічний тиск. Більше інформації про репресованих білоруських правозахисників можна прочитати на сайті fidh.

Під час акції на пішохідному мосту над Алеєю Героїв Небесної Сотні розмістили банер, що упродовж місяця буде нагадувати про проблему політичних репресій і тотального недотримання прав людини, з якою сьогодні стикаються багато білоруси.

Фото: Наталія Адамович / ZMINA

В акції взяли участь представники Центру громадянських свобод, Національного превентивного механізму, Української Гельсінської спілки з прав людини, Центру прав людини ZMINA, ГО “Точка опори”, Луганського обласного правозахисного центру “Альтернатива” та інші.

Відео з акції дивіться за посиланням.