Олександра Павліченка обрали членом наглядової ради НСТУ від правозахисної сфери

A+ A-

25 січня відбулася конференція з обрання члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України від правозахисної сфери. Переможцем конкурсу на посаду члена наглядової ради НСТУ за квотою громадських об’єднань став Олександр Павліченко. 

Олександр Павліченко. Фото: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

За кандидатуру Павліченка представники громадських організацій віддали 100 балів. Слідом за ним ішов Микола Дроздовський з 91 балом, Володимир Яворський із 66 балами та Євгеній Захаров з 59 балами. 

Представники організацій таємно голосували за допомогою бюлетенів, де ставили свої бали від “1” до “5” біля прізвищ усіх шести кандидатів. Можна було ставити одночасно кілька “1” чи інших оцінок.

Під час конференції Олександр Павліченко сказав, що не вважає, що його ресурс у наглядовій раді вичерпано, тому хотів би попрацювати у цьому органі наступні 5 років. Він також хоче, щоб був створений інститут офіцера, який займатиметься питаннями захисту персональних даних, виступив за залучення національних і міжнародних організацій до консультативно-моніторингової діяльності Суспільного та за врахування і включення проблематики національної стратегії з прав людини в роботу Суспільного мовника.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Олександр Павліченко був членом наглядової ради з грудня 2017 року і його повноваження завершилися 7 грудня 2021 року, тепер його переобрали на другий термін.

Заявки на участь у конференції, де мали обирати члена наглядової ради, Нацрада приймала з 30 серпня до 13 вересня 2021 року. Загалом надійшло 64 заявки. До конференції були допущені 32 організації, 31 з них делегувала своїх кандидатів: Євгена Захарова, Олександра Павліченка, Володимира Яворського, Максима ІльчишенаМиколу Дроздовського і Руслану Якимів.

Конференція громадських об’єднань у правозахисній сфері мала відбутись торік у листопаді, однак її відтермінували через оголошення червоної зони в Києві.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Напередодні проведення конкурсу ГО “Центр інформації про права людини” (ZMINA) оприлюднили відкрите звернення, де звернули увагу на те, що до складу наглядової ради своїх представників делегували фейкові правозахисні організації, щоб обрати до цього органу свого представника.

Таку ситуацію автори звернення вважали спробою “рейдерського захоплення” конференції суб’єктами, які не відповідають умовам закону. Захоплення, на їхню думку, може мати на меті вплив на подальшу діяльність мовника, його реформування та редакційну політику.

Нацрада назвала зауваження “тиском”, але пообіцяла перевірити інформацію. Після перевірок до конференції допустили 32 правозахисні організації, а ще 32 не допустили.

Також правозахисник та журналіст Костянтин Рєуцький у колонці на сайті ZMINA назвав кандидата Миколу Дроздовського “людиною Єрмака”. Зокрема, стверджував, що Дроздовський тривалий час працював у фірмі ТОВ “Міжнародна правнича компанія”, бенефіціаром якої “був і є Єрмак”.

Своєю чергою Дроздовський переконував, що працював у юридичній компанії Єрмака 10 років тому, звільнився 2011 року та більше чинного голову ОП не бачив.