Представники Північноатлантичної Ради НАТО зустрілися з українськими правозахисниками

A+ A-

31 жовтня в рамках візиту Генерального Секретаря НАТО Єнса Столтенберга та делегації Північноатлантичної Ради до України відбулася зустріч представників основного органу прийняття політичних рішень НАТО з українськими правозахисниками.

З української сторони у зустрічі взяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, менеджер з міжнародної адвокації Центру прав людини ZMINA Роман Громик, головна редакторка онлайн-видання “Українська правда” та одна із засновників громадської організації КримSOS Севгіль Мусаєва-Боровик та голова правління ГО “Інформаційно-консультативний жіночий центр” Олена Суслова. Північноатлантичну Раду представили постійна представниця Нідерландів, послиня Маріса Ґерардс, постійна представниця Чорногорії, послиня Дубравка Лаловіч, постійний представник Туреччини, посол Басат Озтюрк, постійний представник Португалії, посол Луїс де Алмейда Сампайо, постійний представник Ісландії, посол Герман Інґолфсон, постійний представник Болгарії, посол Драґомір Заков, а також представники Албанії, Хорватії, Канади та Естонії.

Під час зустрічі говорили про систематичні порушення прав людини в окупованому Криму. Правозахисники доповіли про найбільші виклики у сфері захисту прав людини на півострові, зокрема про кількість політичних в’язнів, репресії стосовно кримських татар, їхніх родичів та українських активістів.

Роман Громик закликав представників Північноатлантичної ради посилити наявну санкційну політику проти винних за найбільш тяжкі порушення прав людини в окупованому Криму. Він також попросив сприяти участі родичів політв’язнів, їхніх захисників та правозахисних організацій у міжнародних самітах, зустрічах та конференціях, де обговорюється стан справ у сфері правозахисту. Окрему увагу учасників Роман Громик звернув на посилення репресій окупаційної адміністрації проти представників “Кримської солідарності”.

Фото надані North Atlantic Council


Довідково: Північноатлантична рада (англ. North Atlantic Council, NAC) — основний орган прийняття політичних рішень Організації Північноатлантичного договору (НАТО), що складається з постійних представників від країн-членів. Вона була створена статтею 9 Північноатлантичного договору та є єдиним органом в НАТО, що отримує свої повноваження згідно з договором.