Розслідування воєнних злочинів: Офіс Генпрокурора та громадські організації домовилися про співпрацю

A+ A-

14 вересня Генеральний прокурор Андрій Костін зустрівся з громадськими організаціями та міжнародними партнерами задля співпраці у розслідуванні воєнних злочинів Росії. Під час зустрічі Костін запропонував присутнім створити міжвідомчу робочу групу для постійного взаємозв’язку та інформування щодо даних по російських злочинах в Україні.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Ця група буде працювати за декількома напрямками:

  • Сексуальне насильство, пов’язане з війною.
  • Цифровий вимір, а саме збір електронних доказів воєнних злочинів.
  • Міжнародне гуманітарне і міжнародне кримінальне право, що вимагає зосередити увагу на зборі належних і допустимих для національних та міжнародних судів доказів, ґрунтуючись на високих європейських стандартах.
  • Захист прав людини – напрям передбачає створення механізмів для забезпечення права на захист воєнних злочинців, попри ті звірства, які вони чинять в Україні.
  • Захист прав журналістів в умовах збройного конфлікту.
  • Протидія корупції.

“Реалії воєнного часу диктують свої умови, і маємо об’єднати зусилля в новому форматі, спрямувавши їх для досягнення ще однієї цілі – покарання російських воєнних злочинців і відновлення справедливості. Переконаний, що старання громадського сектору й правоохоронців мають бути скоординовані, щоб уникати дублювання інформації або її збору за різними стандартами”, — зазначив Андрій Костін.

Голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик заявила: “Наша організація готова продовжити співпрацю з Офісом Генпрокурора та надавати задокументовані випадки насильницьких зникнень українців на новоокупованих та звільнених територіях, а також інші дані про воєнні злочини Росії”.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Вона додала, що ZMINA вже давно співпрацює з ОГП, зокрема, у сфері порушень прав людини на території окупованого Криму, а також із прокуратурою Криму. 

Також, окрім ZMINA, на зустрічі були присутні Медійна ініціатива за права людини, МФ “Відродження”, Truth Hounds, Регіональний центр прав людини, Інститут масової інформації, Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”, Українська Гельсінська спілка з прав людини та інші.