Тетяна Печончик представила посібник від КЖЕ про саморегуляцію українських медіа під час війни

A+ A-

Комісія з журналістської етики випустила друге видання посібника “Саморегуляція українських медіа під час дії воєнного стану в Україні”. Голова Центру прав людини ZMINA та членкиня КЖЕ Тетяна Печончик представила його під час лекції репортера Стаса Козлюка “Репортажі з війни”.

“У цьому посібнику порушується чимало питань, з якими практично зустрічаються українські журналісти. Видання містить найважливіші рішення Комісії журналістської етики, які присвячені діяльності журналістів та медіа в період після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ми сподіваємося, що цей посібник буде корисним не тільки журналістам, які працюють, висвітлюють питання, що пов’язані з війною щодня, але також і для студентів, викладачів факультетів журналістики”, – зазначила Тетяна Печончик під час свого виступу на лекції репортера Стаса Козлюка “Репортажі з війни”.

Посібник вийшов за підтримки Представництва Freedom House в Україні. У виданні розкрито особливості саморегуляції українських медіа під час дії воєнного стану в Україні. 

Тут також представлено юридичні аспекти діяльності журналістів під час війни, розкрито питання журналістських стандартів, гендерної рівності та роз’яснено специфіку діяльності комісії під час дії воєнного стану.

“Під час підготовки цього видання ми спиралися на перший посібник та доповнили його тими матеріалами, які вже напрацювали, об’єднали та узагальнили. Тому, розгорнувши посібник, ви знайдете інформацію, як висвітлювати питання загибелі людей, яку лексику обирати, коли ми пишемо про збройний конфлікт, військових, воєнні злочини, яку інформацію можна подавати, а яку – не варто. Додатково до видання включено також посилання на рекомендації, які нам надало управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України щодо коректної термінології”, – ділиться Тетяна Печончик.

Друкований варіант посібника можна отримати, надіславши запит на пошту Центру прав людини ZMINA – info@zmina.ua.

Електронний варіант доступний за цим посиланням.