Тур університетами України здійснила наша журналістка

A+ A-

Наша журналістка Ірина Виртосу нещодавно здійснила тур університетами України. Тема зустрічей переважно зі студентами-журналістами – права людини, дискримінація, розслідувальна журналістика, виклики для сучасних медіа.

Найбільше студентів цікавили практичні приклади: що таке права людини і як їх можна захистити в разі порушення. Чому важливо бути активним у захисті своїх прав, а не вести розмови тільки “на кухні”.

Ірина відвідала п’ять навчальних закладів України – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний університет “Острозька академія”, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Ірпінський економічний коледж.

Журналістка відзначила високий рівень активності студентів: вони не боялися запитувати і сперечатися, бути відвертими й шукати свої відповіді на питання.

Також у рамках університетського туру відбувалася презентація кампанії  “Дискримінація обмежує. Протидій!”. 

Ірина Виртосу поділилася згодом, що інколи важко говорити про права людини, коли держава повсякчас їх порушує. А тим більше повірити, що людина може протистояти тиску. 

Правозахисна журналістика спрямована, перш за все, на зміну – вирішення конкретної ситуації конкретної людини, руйнування певних стереотипів, запобігання дискримінації чи зміну законодавства тощо. І якщо крапля камінь точить, то фахові журналістські матеріали однозначно впливають на покращення ситуації в сфері прав людини, переконана Ірина Виртосу.

“Спілкуючись зі студентами, я помітила, що розуміння права людини здебільшого “з книжок”. Коли я наводила буденні приклади, часто студенти плутали, що є правами людини, а що – побутовим конфліктом. І це не тому, що “недовчили”. Загалом правовий рівень населення України не дуже високий. Не так часто у ЗМІ ми бачимо гучні перемоги в сфері прав людини, тож немає прикладів, на чому вчитися. І, на жаль, правозахисна дискусія частіше відбувається в експертному колі. Тож вихід її на масову аудиторію – це має стати одним із завдань журналістів», — прокоментувала журналістка.

***

Тур університетами розпочався в рамках проекту “Польська стипендія для журналіста-розслідувача”, який реалізують Асоціація польських журналістів у партнерстві з Незалежною медіа-профспілкою України та Національною спілкою журналістів України за фінансової підтримки Програми Польсько-Американського Фонду Свободи “Перетворення у регіоні” – RITA, яку реалізує Фонд Освіти для Демократії.

Згодом був підтриманий кампанією “Дискримінація обмежує. Протидій!”, яка здійснюється Коаліцією з протидії дискримінації за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.