У Львові стартував 28-й BookForum

A+ A-

У Львові відбулося урочисте відкриття 28 BookForum – головного культурного фестивалю країни, інформаційним партнером якого став Центр прав людини ZMINA.

Фото: BookForum

Цьогорічний фестиваль – це понад 160 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки. Головна тема події цього року – “Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними”. Міжнародні та українські культурні діячі обговорюватимуть проблеми освіти, ідентичності, війни, історії, фантастики, медіа, жінок та інші найгостріші питання сьогодення. 

Форум вперше за всю історію проходить у гібридному форматі: онлайн та офлайн.

28 BookForum у цифрах:

● 160 подій у програмі, з них 80 наживо

● понад 250 учасників: авторів, видавців, ілюстраторів, перекладачів, громадських активістів та культурних менеджерів

● 50 дискусій на суспільно-важливі теми

● 25 іноземних авторів з 21 країни

● 3 локації у центральній частині Львова

● 15 тематичних кластерів та спеціальних проєктів.

Традиційно відбувається конкурс на отримання Премії BookForum Best Book Award (до 2017 р. – “Найкраща книжка Форуму видавців”), заснований у 1995 р. і традиційно проводиться в рамках Міжнародного книжкового форуму видавців у Львові. Цього року на конкурс надійшло 450 книжок від 106 видавництв. Організатором конкурсу є ГО “Форум видавців” за підтримки Українського культурного фонду. Переможців та номінантів будуть оголошені 16 вересня.

Фото: BookForum

В рамках форуму 17 вересня о 14:00 відбудеться онлайн-дискусія від Центру прав людини ZMINA а Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва “Виклики для свободи вираження поглядів і свободи творчості в умовах війни”. 

Голова правління ZMINA Тетяна Печончик та експерт ZMINA Володимир Яворський дадуть загальну оцінку свободи вираження та свободи творчості, поміркують про цензуру та самоцензуру, про те, якою є свобода мистецького і художнього самовираження та свободи слова під час конфлікту, а також про вплив російської агресії. Дискусія буде транслюватися на нашій фейсбук-сторінці та на сайті bookforum.ua.

Із повною програмою фестивалю можна ознайомитися тут, усі події 28 BookForum — безкоштовні.