У Литві правозахисники з різних країн провели акцію солідарності з Україною

A+ A-

21 вересня у Вільнюсі біля посольства Росії пройшла акція правозахисників з різних країн. Її мета — висловити солідарність з Україною, проти якої Росія почала військову агресію.

В акції взяли участь активісти “Вясны”, Білоруської асоціації журналістів, Правової ініціативи, Білоруського Гельсінського комітету та представники Домів прав людини з різних країн. 

Учасники акції зверталися до росіян: “Займайтеся своєю землею. Відчепіться від України. Нехай люди живуть, як хочуть. Замість того, щоб зробити свою землю кращою, ви знищуєте людей з інших країн, а також свою власну. Але Україна переможе і весь світ побачить, що насильство ніколи нічого не вирішує”.

Крім того, на акції згадували правозахисника Максима Буткевича, члена правління Центру прав людини ZMINA, який наразі знаходиться у російському полоні як військовий. 

“Максим — мій колега та добрий друг. Він один з найкращих представників правозахисного крила в Україні. Максим тривалий час займався захистом прав біженців та шукачів притулку, які втікаючи від переслідувань у своїх країнах авторитарних режимів втікали до України у пошуках захисту та справедливості. Для багатьох з них саме Максим став обличчям справедливості та захисту”, — розповіла під час акції про Буткевича керівниця проєктів ZMINA Людмила Янкіна.

Людмила Янкіна

З початком російської війни в Україні у 2014 році Максим став одним з тих, хто запекло боровся за звільнення в’язнів Кремля та успішно впроваджував публічні кампанії для привернення уваги до цієї проблеми.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого Максим пішов захищати нашу країну від російської агресії та потрапив у полон.

“Наразі ми не знаємо що з ним, де саме перебуває та який стан його здоров’я. І ми дуже переживаємо за нього. Але ми точно знаємо, що це випробування він витримає з гідністю, не наражаючи на небезпеку своїх побратимів та посестер, а також своїх близьких. Ми закликаємо Російську Федерацію повернути Максима Буткевича в Україну, керуючись нормами Міжнародного гуманітарного права та звичаїв війни”, — заявила Янкіна.

Всі фото у матеріалі: Антон Турков