Українські правозахисники випустили третє видання книги про придушення свободи в Криму

A+ A-

Українські правозахисники випустили третє видання книги “Півострів страху: п’ять років несвободи в Криму”.

Як повідомляє у Facebook Кримська правозахисна група, у видання увійшли матеріали, підготовлені експертами-правозахисниками. Як зазначено, автори узагальнили факти та відтворили хронологію захоплення Криму російськими військовими і спецслужбами, а також проаналізували основні тенденції порушення прав людини на півострові. 

У виданні наводяться ключові документи, що дають міжнародно-правову оцінку діям РФ у Криму. Крім того, збірник містить нормативно-правові акти Росії, за допомогою яких керівництво країни-окупанта незаконно поширює дію свого законодавства на території українського півострова, та незаконні нормативно-правові акти так званої влади Криму, що були ухвалені у зв’язку з окупацією. 

Видання доступне в електронному вигляді поки що російською мовою.

Серед авторів книги керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, адвокат Регіонального центру прав людини Сергій Заєць, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик, юристка Української Гельсінської спілки з прав людину Дар’я Свиридова.

Над окремими розділами книги працювали медіакоординаторка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, експерти Володимир Чекригін та Олександр Сєдов.

За словами Ольги Скрипник, назву “Півострів страху” книга отримала внаслідок того, що окупація Криму порушила всі фундаментальні права жителів півострова.

“Насамперед у Криму стали порушувати свободу слова і висловлення думки, тому перед нами було завдання через стандарти прав людини, які Росія дуже грубо порушила, показати, що відбувається, передусім тій спільноті, яка перебуває за межами України”, – зазначила правозахисниця.

За її словами, книга розрахована на дипломатичні місії, на майданчики ООН, ОБСЄ, Ради Європи.

“Зараз у Раді Європи вирішується непросте питання можливості зняття санкцій з Російської Федерації. Я сподіваюся, що ми встигнемо донести нашу книгу англійською мовою в червні учасникам ПАРЄ, щоб вони могли освіжити в пам’яті, що ж сталося за ці п’ять років і що Росія до моменту можливого зняття з неї санкцій повинна виконати умови, які їй було висунуто”, – прокоментувала Скрипник.