В Україні показали проєкт “На світанку/Tañda” про репресії Росії проти сімей кримських татар

A+ A-

26 лютого, у День спротиву окупації Криму, на ютуб-каналі журналіста Фахрудіна Шарафмала “Фарід говорить” відбулась прем’єра проєкту “На світанку/Tañda”, який розповідає, як Росія століттями продовжує репресувати кримських татар. Проєкт був ініційований Представництвом Президента в Автономній Республіці Крим та Кримською Платформою за підтримки Центру прав людини ZMINA.

На світанку окупанти вриваються з обшуками до родин кримських татар, змінюючи життя їхніх сімей безповоротно. Разом з тим світанок — це та пора, яка дарує нам надію на світлий день після темної ночі. Саме так родини політв’язнів сподіваються, що після темної ночі репресій настане звільнення на світанку. 

Відео присвячене історіям трьох родин кримських татар — Сейтумерових, Сулейманових, Ахтемових. Всі ці сім’ї об’єднує те, що у кожній є політв’язень, а подекуди й декілька. 

Станом на кінець лютого 2024 року, російські окупанти в Криму незаконно ув’язнили 125 кримських татар. З них 22 — арештовані, 99 — ув’язнені.

Як і 80 років тому, у 1944 році, коли радянська влада депортувала кримськотатарський народ за фальсифікованими звинуваченнями, так і сьогодні вже росіяни продовжують свої репресії проти корінного народу України. Сфабриковані кримінальні справи, катування, жахливі умови утримання, незаконні вироки — такі інструменти використовують окупанти, забираючи одразу по декілька членів однієї сім’ї. Все заради того, щоб повністю знищити кримськотатарський народ і сліди їхнього перебування у Криму. 

Поширюйте це відео, адже дуже важливо, щоб про злочини окупантів не забували. Поширення інформації про політв’язнів з Криму, зокрема й на міжнародну аудиторію, написання листів бранцям Кремля — усе це є вагомою підтримкою для родин політв’язнів, які зіштовхнулася зі свавіллям та жорстокістю окупантів. 

Раніше ми вже розповідали про запуск кампанії “Листи до вільного Криму”. Кампанія заохочує українців та жителів інших країн надсилати листи підтримки кримським політв’язням, яких незаконно утримує Росія. Детальну інструкцію з написання листів шукайте за посиланням