В Україні з’явиться чорний список ЗМІ, блогерів та каналів

A+ A-

Сьогодні, 17 листопада, в Києві відбулося підписання меморандуму між організаціями, які створять так званий чорний список ЗМІ, блогерів та телеграм-каналів, що поширюють фейки про громадянське суспільство. Ініціаторами такого проєкту стали Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр прав людини ZMINA та Інститут масової інформації.

ІМІ, УГСПЛ та ZMINA підписали меморандум

Спільний проєкт отримав назву “МЕДІА ФУФЛО”. У планах ініціаторів до кінця року презентувати відповідний список та надалі оновлювати його раз на квартал.

“Ми закликаємо бойкотувати медіа і ресурси, які розпалюють ворожнечу та публікують брехню. Для цього ми складаємо список тих, хто бреше людям в очі та ширить фейки. Ми будемо моніторити інтернет-простір, щоб визначити тих, хто, за розробленими нами критеріями, систематично займається хейтерством щодо представників громадянського суспільства”, – зазначив виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко.

“Список оновлюватиметься. Ті медіа та блогери, які публічно визнають поширення сумнівної інформації та опублікують спростування, будуть вилучені зі списку”, – додала виконавча директорка ГО “Інститут масової інформації” Оксана Романюк.

Голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик закликала підписуватися на сторінки спільного проєкту та надсилати інформацію про фейки на електронну пошту. 

Ресурси проєкту:

mediafuflo@gmail.com 

https://www.facebook.com/mediafuflo/

https://twitter.com/FufloMedia

https://t.me/mediafuflo 

Контакти: Марина Хромих, менеджерка з комунікації та адвокації УГСПЛ (063 334 94 16, m.khromykh@helsinki.org.ua).