Правозахисникам розповіли, як використовувати Універсальний періодичний огляд ООН для реальних змін

A+ A-

29 вересня правозахисники й громадські активісти дізналися про механізм та тенденції найбільшого світового моніторингу дотримання прав людини. Семінар “Можливості громадянського суспільства” відбувся в межах проходження Україною 3-го циклу Універсального періодичного огляду ООН. В листопаді Україна втретє звітуватиме щодо виконання своїх зобов’язань у галузі прав людини, а також щодо дотримання рекомендацій попереднього огляду. 

Про механізм УПО, його тренди та нововведення розповів Метью Джонс, представник Фундації Будинків Прав людини у Женеві з питань міжнародної адвокації. Експерт докладно описав можливості участі в огляді громадянського суспільства як на національному, так і на міжнародному рівнях. Також Метью Джонс окреслив перспективи включення огляду України у довгострокову стратегію захисту прав людини. 

Метью Джонс

Всі учасники семінару отримали посібник “30 кроків на шляху до ефективності. Використання механізму УПО для захисту і просування прав людини”. Його презентувала Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини. Посібник стане у нагоді правозахисникам і журналістам, які бажають брати активну участь у процесі Універсального періодичного огляду. 

Завантажте посібник за посиланням (російською мовою).

Організаторами семінару виступили Фундація Будинків Прав людини, Центр інформації про права людини та Програма розвитку ООН в Україні