Як безпечно організувати захід ЛГБТ+-активістам: презентували тематичну пам’ятку

A+ A-

Міжнародна правозахисна організація Freedom House разом з ГО “Інсайт” презентувала пам’ятку з безпеки публічних заходів для ЛГБТ-союзників та активістів.

Протягом року команда Freedom House спільно з юристкою “Інсайт” Ганною Литвиновою працювала над алгоритмами для навчання та підтримки організаторів заходів на ЛГБТ+ та ґендерну тематику.

Оприлюднений документ базується на знаннях правозахисників та правозахисниць, які мають досвід ефективної організації безпечних публічних подій на чутливу тематику та взаємодії з правоохоронними органами й органами місцевого самоврядування. 

Ця пам’ятка стане в пригоді всім, хто планує організувати публічну подію про права ЛГБТ+ і не знає, з чого почати, коли йдеться про безпеку, зазначають автори. Документ містить короткий словник, а також п’ять базових алгоритмів для організації публічної події різного формату та масштабу.

На жаль, згідно зі звітом декількох українських громадських організацій за 2020 рік, найризикованішим видом діяльності правозахисників та громадських активістів залишається захист прав ЛГБТ+ в Україні. Людмила Янкіна, керівниця проєктів у команді Центру прав людини ZMINA, зауважує: “Ця пам’ятка – про превенцію, щоб не допустити ще більшої кількості жертв”.

Максим Петров, менеджер проєктів Української Гельсінської спілки з прав людини, коментує, що ця пам’ятка має стати настільною книгою для всіх, хто планує організовувати захід, тому що там доволі детально прописано всі компоненти та рекомендації, сформульовані відповідно до висновків дослідження про комунікацію щодо безпеки мирних зібрань на ЛГБТ+-тематику між організаторами, поліцією та органами місцевого самоврядування.

“Наша команда планує оновлювати та вдосконалювати ці алгоритми в співпраці й діалозі з активістами, союзниками та правозахисниками, які працюють у всіх регіонах України. Якщо у вас є пропозиції щодо доповнення пам’ятки, будь ласка, відгукніться”, – каже менеджерка програм Freedom House в Україні Анастасія Лихолат. 

З коментарями та пропозиціями звертайтеся на пошту lykholat@freedomhouse.org.

З пам’яткою можна ознайомитися тут, відео з презентації можна переглянути тут