Як правильно писати про Крим: відбувся вебінар для журналістів

A+ A-

 29 квітня відбувся вебінар “Крим у контексті окупації: Q&A для журналістів/ок”, під час якого постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич відповідав на запитання, які виникають у представників ЗМІ при висвітленні проблематики війни і окупованих територій.

До прикладу, серед дискусійних питань — чому правильно вживати слово “окупація” замість “анексії”.

“Словосполучення “анексований Крим” та “анексія Криму” дехто може трактувати як визнання того, що Крим – це не територія України. Краще використовувати терміни “окупація” чи “тимчасова окупація”, що означають стан, який має обов’язково закінчитися”, — пояснює Кориневич.

Також не варто вживати фразу “обмін полоненими”, бо люди не є товарами і ними не можна обмінюватися. Замість цього Антон Кориневич радить казати “взаємне звільнення”.

Крім того, під час вебінару учасники дізнавалися про санкції, введені через окупацію Криму Росією, й що саме можна називати санкцією, про законність військового призову на півострові та багато іншого. Більше інформації у відео нижче.

Захід організовано Центром прав людини ZMINA у партнерстві з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим.