Як писати про війну та її наслідки: відбувся семінар для журналістів

A+ A-

18 січня в Києві відбувся семінар для журналістів та журналісток на тему “Війна і її наслідки: як висвітлювати проблеми осіб, постраждалих у ході збройного конфлікту в Україні”. 

Як правильно називати різні групи населення, які беруть участь у бойових діях або є постраждалими від збройного конфлікту? Що таке мова ворожнечі та як її уникати під час підготування журналістських матеріалів? Яким є поточне становище внутрішньо переміщених осіб та мешканців окупованих територій? Наскільки повно і об’єктивно українські ЗМІ відображають війну та її наслідки? Чи є теми, про які журналісти не говорять? Якою має бути стратегія України для подолання наслідків збройного конфлікту, окупації та реінтеграції Донбасу і Криму та яка роль медіа в цьому процесі?

Про це все учасникам заходу розповідали координатор проєкту “Без кордонів” Максим Буткевич, дослідниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова та голова ZMINA Тетяна Печончик.

У семінарі взяли участь 23 людини – журналісти і редактори центральних та регіональних ЗМІ, а також фрілансери і викладачі журналістики.

Захід організовано Центром прав людини ZMINA в співпраці з Freedom House в Україні.