Журналіст ZMINA переміг у щорічному творчому конкурсі НСЖУ

A+ A-

Журналіст Центру прав людини ZMINA Микола Мирний переміг у щорічному творчому конкурсі НСЖУ, який цьогоріч був присвячений 30-річчю Незалежності України.

Микола Мирний

Як повідомляє НСЖУ, понад 150 учасників – журналісти, медіа та журналістські організації – змагалися за перемогу в 14 номінаціях, зокрема – в чотирьох спецномінаціях: “Журналісти проти епідемії”, “Всупереч обставинам: історії й долі”, “Україна єдина” та “Кращий журналістський матеріал про захисників України”.

Микола Мирний переміг у номінації “Україна єдина” зі статтею “Як Росія переслідує політв’язнів”. Його текст про політичних в’язнів – українських громадян, які досі лишаються за ґратами в Росії, на окупованих територіях Криму та Сходу України. Правозахисники наполягають на їхній беззаперечній невинуватості й закликають світ тиснути на Росію, щоб та їх звільнила. Журналіст на прикладі Криму пояснив, хто ці полонені, як вони ними стали, як РФ фальсифікує кримінальні справи й у яких умовах живуть політв’язні.

Роботи учасників оцінювало фахове журі в складі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, директора телекомпанії “Ільдана”, секретаря НСЖУ Валентини Душок, секретаря НСЖУ Зої Шарикової, президента Всеукраїнського благодійного фонду “Журналістська ініціатива” Людмили Мех та заслуженого журналіста України Миколи Семени. Внесок до роботи журі також зробили секретарі НСЖУ Володимир Данилюк і Віталій Голубєв. Координатором проведення конкурсу виступила перша секретарка НСЖУ Ліна Кущ.

Церемонія вручення нагород та обміну досвідом кращих журналістів відбудеться у вересні цього року.