ZMINA долучилася до 44-ої акції на підтримку родичів жертв насильницьких зникнень у Криму

A+ A-

Правозахисники провели 44-ту щомісячну акцію на підтримку родин зниклих безвісти кримських активістів.

“Цього місяця ми не можемо вийти під посольство РФ у Києві через впроваджені міри проти пандемії, тому ми вирішили нагадати про жертв насильницьких зникнень у Криму у рамках віртуального марафону“, — кажуть активісти з організації “КримSOS”.

Досі залишається невідомою доля 15 зниклих під час анексії Кримського півострову. За даними “КримSOS”, загалом після 2014 року у Криму було викрадено 45 осіб, більшість з них — кримські татари.

Правозахисники нагадують, що рідні жертв злочинів окупантів у Криму чекають на їхнє повернення. Водночас жоден зі злочинів все ще не розслідується належним чином.

Спів-координатор “КримSOS” Денис Савченко зазначив, що так звана “кримська самооборона” викрадала практично всіх, хто проявляв активізм. Серед цих людей Іван Бондарець, Іван Ващук та Василь Черниш, про яких досі немає жодної інформації.

Олександра Матвійчук, представниця Центру громадянських свобод, наголосила, що права людини не можна поставити на паузу, і звернулася до Росії із традиційним питанням: “Де Ервін Ібрагімов? Де інші люди, які були викрадені під час окупації Криму?”

“На жаль, усі злочинці залишаються непокараними. Тому ми вимагаємо від влади Російської Федерації знайти безвісти зниклих активістів, а також розслідувати злочини, які були вчинені проти всіх незгодних з окупацією”, — заявила медіаменеджерка ZMINA Ірина Іванченко.

Активісти запрошують всіх охочих зробити репост відео та стати голосом ініціативи Find&Free, аби не дати забути про злочини окупантів.