ZMINA підтримає проєкти трьох кримських медіа

A+ A-

Центр прав людини ZMINA оголосив результати конкурсу грантів для ЗМІ, які працювали в Криму до окупації і після березня 2014 року перемістилися на материкову частину території України та продовжують висвітлювати кримську проблематику.

Мета проєкту – збільшити кількість і якість точної та об’єктивної інформації про ситуацію і процеси в окупованому Криму, а також життя кримчан на півострові й на материковій Україні. 

На конкурс були подані вісім заявок від семи переміщених із Криму ЗМІ. Переможцями конкурсу стали:

  • Інтернет-видання “Чорноморські новини” з проєктом “Інформування аудиторії в Україні та за кордоном про ситуацію зі свободою судноплавства в Азово-Чорноморському регіоні та соціально-економічну ситуацію в окупованому Криму”. В межах проєкту планується створення і просування контенту щодо загроз від дій РФ в Азовському та Чорному морях, необґрунтовані затримання морських суден в Керченській протоці й Азовському морі, масові перекриття районів жвавого судноплавства під приводом військових навчань та оновлення циклу аналітичних статей “Соціально-економічна ситуація в окупованому Криму”.
  • Чорноморська телерадіокомпанія з проєктом “Крим. Перша кров”, який передбачає створення документального фільму з історіями реальних людей (загиблих, зниклих безвісти та тих, що зазнали катувань у 2014 році) на початку окупації Криму.
  • Центр журналістських розслідувань із проєктом “Журналістські розслідування порушень санкційного режиму у Криму та сприяння перезавантаженню санкційної політики України”, який охоплює моніторинг та аналіз впливу санкцій ЄС, США й України на сектори економіки окупованого Криму у 2021 році, проведення тематичних журналістських розслідувань та випуск телепрограм, проведення публічних заходів.

Зазначені проєкти будуть реалізовані протягом 2021 року.

Фото обкладинки: Євген Чак, Радіо Свобода