ZMINA взяла участь у засіданні платформи “Громадянська солідарність” у Відні

A+ A-

19–20 лютого 2020 року у Відні відбулося засідання платформи “Громадянська солідарність“. Зустріч проходила в межах зимової сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ. До учасників з Нідерландів, Бельгії, Росії та Німеччини приєдналась і ZMINA.

19 лютого відбувся тематичний правозахисний круглий стіл під головуванням фінської парламентарки Пії Кауми та за участі платформи “Громадянська солідарність“. Пія Каума є спеціальною представницею Парламентської асамблеї ОБСЄ, завдання якої – посилити співпрацю інституції з громадянським суспільством. Серед спікерів був міжнародний адвокаційник ZMINA Роман Громик, який наголосив на погіршенні ситуації з правами людини в окупованому Криму. Зокрема, він нагадав, що люди, які проживають у зонах конфлікту та на окупованих територіях, мають право розраховувати на ті ж стандарти дотримання прав людини, що й інші. “Тому системні порушення та репресії, які вчиняють окупанти в Криму, повинні бути засуджені та припинені“, – додав Громик.

Окремо присутні обговорили недопуск спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на територію Криму, починаючи з моменту початку дії мандату місії 21 березня 2014 року.  Також ішлося про те, що вирішення війни на Донбасі та деокупація Криму можуть мати сталий характер тільки в разі, якщо в центрі будь-яких майбутніх планів буде повага до прав людини та міжнародного права. Крім того, 20 січня під час відкриття сесії виступив президент Парламентської асамблеї ОБСЄ, представник Грузії Ґеорґе Церетелі. У своїй промові він наголосив, що для вирішення військового конфлікту на Донбасі певні країни повинні поступитися своїми геополітичними амбіціями.

ZMINA продовжуватиме роботу з делегатами Парламентської асамблеї ОБСЄ задля використання всіх наявних інструментів цієї інституції в захисті прав людини в Криму.