ZMINA запрошує журналістів на вебінар про нові зміни в законодавстві про нацменшини в контексті руху до ЄС

A+ A-

У п’ятницю, 29 березня, о 15:00, відбудеться вебінар для журналістів на тему: “Нові зміни в законодавстві про національні меншини в контексті руху України до Європейського Союзу”.

За рік, із грудня 2022 до грудня 2023 року, українське законодавство про національні меншини було змінено тричі, і досить істотно. Усі три рази потреба у внесенні змін пояснювалася вимогами Єврокомісії: пункт про національні меншини ввійшов до списку із семи попередніх рекомендацій, виконання яких було необхідним для набуття Україною статусу держави-кандидата та початку перемовин про членство в ЄС.

На вебінарі йтиметься про те, чого хотіла від України Європейська комісія, в чому полягала суть ухвалених у результаті змін та яких ще рекомендацій варто очікувати. Крім того, пройдемося основними дотичними питаннями, що часто ставляться, наприклад чи справді вся катавасія заварилася виключно через забаганки Угорщини й чи існують узагалі якісь європейські стандарти дотримання прав національних меншин.

Про це в межах вебінару для журналістів розповість В’ячеслав Ліхачов, експерт Центру громадянських свобод.

Для участі у вебінарі просимо зареєструватися. Тривалість заходу – дві години. Зареєстровані учасники отримають підтвердження участі та посилання на онлайн-кімнату, де відбуватиметься вебінар.

У разі виникнення запитань просимо звертатися до Тетяни Печончик, +38 067 445 95 43, tp@humanrights.org.ua.

Захід відбувається за підтримки Представництва Freedom House в Україні в межах проєкту “Об’єднані в боротьбі з насильством на ґрунті ненависті в Україні”.