Окупанти також намагалися впливати на активних українців, викрадаючи родичів — Охотнікова про звіт центру ZMINA

A+ A-

Звіт про викрадення та затримання активних громадян російськими окупантами опублікував центр прав людини ZMINA. Там повідомляють про викрадення на території дев’яти регіонів України.

Ілюстративне зображення

Про це детальніше в ефірі Громадського радіо розповіла радниця з прав людини центру ZMINA Наталія Охотнікова:

“Те, що ми напрацювали, Центр прав людини ZMINA вирішив сконцентруватися саме на дослідженні саме щодо активних громадян — не всіх цивільних, а саме тих проукраїнських активістів, волонтерів, представників органів місцевого самоврядування, журналістів, релігійних, культурних діячів, і, на жаль, ще одна така категорія потрапила, як родичі таких осіб, тому що росіяни прекрасно розуміють, що на відміну від їх “скреп” у нас дійсно є цінності, і вони намагалися і впливали на даних громадян, викрадаючи їх родичів, шантажуючи їх свободою, життям для того, щоб активні громадяни приймали або утримувалися від прийняття певних рішень”.

Охотнікова розповіла, що центр протягом останніх понад півроку документував ці випадки, спілкувалися з потерпілими, яким пощастило вибратися після того, як вони були викрадені, і вже повернулися, із родичами тих, хто досі перебуває у несвободі, а також зі свідками.

“Тільки ті, хто змогли нам повідомити цю інформацію… ми задокументували всього 552 випадки з відкритих джерел, але це не просто була фіксація з відкритих джерел, це перевірка була щонайменше різноманітними трьома способами цієї інформації, щодо активних громадян, які були викрадені. І на зараз у нас є інформація, що ще 311 таких осіб не звільнені, або доля їх невідома, тому що не всі території поки у нас деокуповані, і важко сказати, чи не відбулося так, як, наприклад, з містом Ізюм, після деокупації, де було знайдено масове поховання, і, на жаль, наприклад, Володимир Вакуленко, про якого було невідомо, у подальшому знайшлася інформація про те, що він перебував саме в такому місці”.

Слухайте повну розмову на сторінці Громадського радіо.