Окупанти вдаються до геноциду українських дітей

A+ A-

Судячи з того, що витворяють рашисти на окупованих територіях України, Росія за рівнем скоєних злочинів уже давно перевершила гітлерівську Німеччину.

На нещодавньому брифінгу для ЗМІ уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про те, що на деокупованих територіях були виявлені катівні, зокрема для утримання дітей. “На окупованих територіях є дитячі катівні. Думав, дно пробити не можна після Бучі, Ірпеня. Але в Балаклії побачив 2 катівні, один хлопець там перебував 90 днів, його виводили на розстріл. У Херсоні 10 катівень, в одній окрема камера, де тримали дітей”, — зазначив омбудсмен. Дітей у катівнях не годували, воду давали через день і піддавали тортурам. Окупанти розповідали дітям, що батьки від них відмовилися.

За дев’ять місяців після початку широкомасштабного вторгнення світ побачив чимало злочинів, скоєних російськими загарбниками проти українців, але дитячі катівні — це вже щось надлюдське.

Як повідомляє офіс Генерального прокурора України, станом на 15 грудня 2022 року від російської агресії загинуло 447 дітей і 856 було поранено. Ці цифри неостаточні, оскільки триває робота щодо їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях, — йдеться в повідомленні. До речі, досі залишається невідомим, скільки дітей убили загарбники під час захоплення й окупації Маріуполя. Президент Маріупольського телебачення, волонтер, громадський діяч Микола Осиченко розповів, що, згідно з інсайдерською інформацією, в Маріуполі в моргах задокументовано 87 тисяч загиблих. Але ці дані далеко не є повними. Існує ще база даних щодо непізнаних. Непізнані тіла мирних жителів перебувають у братських могилах. Згідно з останніми даними, таких людей було 26 тисяч 750 осіб. База даних щодо них є в Новоазовській прокуратурі. Однак навіть ці цифри не остаточні, адже у дворах і під завалами все ще залишаються тіла. Скільки з них було дітей — невідомо.

Діти гинуть під час цілеспрямованих російських бомбардувань, обстрілів мирних населених пунктів разом зі своїми батьками. Але для окупантів цього виявилося замало й вони вдаються до більш відвертих і цинічних способів знищення дітей. Їх катують, морять голодом, розстрілюють разом із батьками під час пересування гуманітарними коридорами, евакуації із заблокованих і оточених міст або викрадають і насильницькі переправляють на територію недоімперії. За даними Центру національного спротиву, станом на початок листопада 2022 року російські окупанти вивезли на територію РФ, починаючи з 24 лютого, близько 10 тисяч українських дітей. Загарбники викрадають не тільки сиріт, а й дітей, які живуть із батьками. Директорка з адвокації Центру прав людини Zmina Олена Луньова наголошує, що дітей з окупованих територій півдня України окупанти вивозять примусово.

“Це є частиною складової геноциду. Дітей там русифікують, дітей можуть влаштовувати у прийомні родини, змінювати, відповідно до російського законодавства, все: ім’я, прізвище, по батькові, дату народження тощо. Тобто все, що може унеможливити надалі розшук таких дітей. Тому коли мова йде про переміщення дітей, то жодного питання про добру волю не стоїть. Там не може бути переміщення з доброї волі, бо діти повністю залежні від окупаційної влади”, — запевнила Луньова. До речі, злочинець путін саме для досягнення цієї мети підписав указ про спрощений порядок надання російського громадянства дітям-сиротам з України й територій, контрольованих незаконними угрупованнями “ДНР” і “ЛНР”. Ці норми поширюються також на дітей, позбавлених батьківської опіки, та недієздатних людей. У МЗС України назвали цей указ спробою “легалізувати незаконне переміщення” дітей з окупованих територій України. “Своїм указом путін фактично узаконив викрадення дітей з території України”, — йдеться в заяві українського міністерства.

Тому коли ми сьогодні порівнюємо гітлерівських фашистів з рашистами за методами ведення війни, це насправді не випадково. В цих діях можна знайти не тільки багато спільного, а й фірмові злочини, які притомні саме путінському режиму. Тому світ має чітко зрозуміти, що росія повинна нести таку ж відповідальність за свої злочини, як свого часу гітлерівські нацисти.

Джерело: АрміяInform