Заява з приводу погроз головній редакторці видання “Заборона” Катерині Сергацковій

A+ A-

Ми, організації та медіа, у тому числі учасники Медіаруху, категорично засуджуємо тиск та погрози життю головній редакторці видання “Заборона” Катерині Сергацковій. Ми також глибоко вражені інформацією про те, що журналістка змушена була покинути Київ унаслідок цього тиску і погроз, у тому числі з боку праворадикалів, а також масового булінгу в соцмережах.  

Надзвичайно обурливим є той факт, що тиск на журналістку розпочався після допису в соцмережі від її колишнього колеги, в якому було опубліковано фото її п’ятирічної дитини, можливого помешкання. Цей допис фактично інспірував подальші погрози й булінг. 

Ми вважаємо, що якість журналістських матеріалів та порушення журналістських стандартів мають бути предметом ґрунтовної професійної дискусії за участю організацій саморегулювання, таких як Комісія журналістської етики, Незалежна медійна рада. Але в жодному разі не може слугувати підставою для закликів до розправи, погроз смертю і не має ставати причиною для переслідування чи припинення роботи журналістів.

Звертаємося до правоохоронних органів з вимогою негайно втрутитись у ситуацію і захистити журналістку Катерину Сергацкову та її родину.

****

Заява відкрита до підписання іншими організаціями та медіа, надсилайте підписи на info@detector.media

Підписанти:

Інститут Масової Інформації

Детектор медіа

Стоп Фейк

ZMINA

Платформа прав людини

Донецький інститут інформації

Харківська правозахисна група