Онлайн-дискусія “Нові загрози для кримськотатарського народу в умовах тотальної агресії Росії проти України”

A+ A-

17 травня о 18:00 (за київським часом) відбудеться онлайн-захід “Нові загрози для кримськотатарського народу в умовах тотальної агресії Росії проти України” з прямою трансляцією на фейсбук-сторінках організаторів.

18 травня Україна вшановує роковини Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У травні 1944 року близько 200 тис. кримських татар було депортовано з Криму, переважно до Середньої Азії 32 тис. Дорогою загинуло не менш ніж 8 тисяч людей, близько 46% кримських татар померли протягом перших років після депортації.

З лютого 2014 року і початку тимчасової окупації Криму Росією кримські татари знову стикаються з екзистенційними викликами: масштабними політичними переслідуваннями, незаконними обшуками, залякуваннями, викраденнями та катуваннями, пригніченням активних громадян, порушенням громадянських, політичних і культурних прав.

Із 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу, а кримські татари є одним з корінних народів України.

Нині, з початком повномасштабної агресії РФ проти України 24 лютого 2022 року, виникають нові виклики. Це стосується і новоокупованих територій у Херсонській та Запорізькій областях, куди після початку тимчасової окупації Криму було переміщено багато кримських татар.

Онлайн-захід ініційований Постійним Представництвом України при ООН спільно з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим.

Вітальні слова:

Еміне Джапарова – перша заступниця Міністра закордонних справ України;

Сергій Кислиця – Надзвичайний і Повноважний Посол, постійний представник України при ООН.

Спікери дискусії:

Таміла Ташева – постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим;

Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу;

Тетяна Печончик – голова Центру прав людини ZMINA.

Модератор: Марія Томак — керівник Служби забезпечення Кримської платформи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.